Zamknij

Zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Nowe Marzy

19:41, 11.10.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

W poniedziałek 12 października, zmieni się organizacja ruchu w rejonie węzła Nowe Marzy.

"Postępujące prace związane z przebudową początkowego odcinka drogi krajowej DK5 od węzła autostradowego Nowe Marzy do ok. km 1+300 na drogę ekspresową S5 wymuszają wprowadzenie kolejnej zmiany organizacji ruchu w tym rejonie"  - informuje Julian Drob, specjalista ds. komunikacji społecznej bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Kierowcy jadący od strony Gdańska będą poruszać się pasem ruchu skierowanym do prawej krawędzi jezdni DK5, a następnie po nowo wybudowanej prawej jezdni przyszłej drogi ekspresowej. Zostaną przywrócone dotychczasowe pasy włączenia z autostrady w kierunku na Gdańsk/Grudziądz oraz w kierunku na Bydgoszcz – tutaj pas włączenia został wyznaczony w śladzie nowej jezdni S5.

Ponadto droga serwisowa DS-4 oraz prawa jezdnia przyszłej S5 zostaną połączone bypassem, po którym odbywa się ruch relacji Bydgoszcz-Gdańsk  i Gdańsk-Bydgoszcz. Na bypassie od strony Bydgoszczy został wydzielony pas dla kierowców, skręcających w prawo na autostradę w kierunku na Gdańsk/ Łódź.

Z kolei dojazd do drogi wewnętrznej w kierunku Nowych Marz, obwód utrzymania autostrady oraz dojazd do przystanków komunikacji publicznej zostanie zapewniony poprzez skrzyżowanie nowo wybudowanej jezdni przyszłej S5 z drogą serwisową DS-4 w ok. km 0+920.

Na wskazanym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz