Zamknij

Nakaz zapłaty z e-sądu? Mieszkańcy Kujaw i Pomorza bronią się i wygrywają!

09:09, 20.10.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Sąd elektroniczny w Lublinie „świętuje” właśnie dziesięciolecie swojego funkcjonowania. Od momentu jego powstania sąd ten wydał już wiele milionów nakazów zapłaty przeważnie przeciwko dłużnikom pozwanym o zapłatę. Każdego roku do ok. 2 milionów mieszkańców naszego kraju trafiają nakazy zapłaty wydane w EPU. Mimo wszystko odwoływanie się od tych nakazów zapłaty nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

Mieszkańcy naszego województwa to zauważyli i korzystają z pomocy wyspecjalizowanych kancelarii prawnych pomagających w całej Polsce dłużnikom. W tym Kancelarii EUROLEGE, która wśród mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego cieszy się dużym zaufaniem.

Jakie firmy pozywają do e-sądu?

Pierwszeństwo w składaniu pozwów do e-sądu mają obecnie banki oraz zagraniczne firmy windykacyjne, których na polskim rynku w minionych miesiącach pojawiło się bardzo dużo. W szczególności zaskakiwać mogą siedziby takich firm. A są to np. Szwajcaria, Luksemburg, Cypr, Estonia czy … USA. Jak się okazuje interes w pozywaniu polskich obywateli przed e-sądem zwietrzyło coraz więcej podmiotów z zagranicznym kapitałem.

Co zrobić kiedy dostanę nakaz zapłaty z e-sądu?

Zacznijmy od tego, że nakaz zapłaty z e-sądu ma zgodnie z przepisami takie same skutki jak nakaz zapłaty wydany przez sąd tradycyjny. W przypadku braku działania ze strony pozwanego taki nakaz uprawomocnia się i ma wówczas skutki prawomocnego wyroku. Jaki jest termin na zaskarżenie nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd, czyli złożenia środka o nazwie sprzeciw od nakazu zapłaty? Termin ten wynosi dokładnie 2 tygodnie i biegnie od dnia, w którym odebrałeś nakaz zapłaty osobiście albo zrobił to ktoś z Twoich domowników.No dobrze, ale co będzie jeśli nie złożysz sprzeciwu od nakazu zapłaty? Wtedy gdy nakaz stanie się prawomocny, za pośrednictwem komornika zapłacisz nie tylko potencjalnie istniejący dług. Będziesz musiał również zapłacić wszystkie wskazywane w nim odsetki i koszty procesu, które mogą być naprawdę znaczące.

Dlaczego trzeba składać sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle łatwa, co oczywista. Wszystko sprowadza się do zrozumienia sposobu w jaki wydawane są na tak masową skalę nakazy zapłaty w e-sądzie w Lublinie. Odbywa się to bowiem tak, że powód (bank, firma windykacyjna, pożyczkowa) pisze do e-sądu, że ma jakieś określone dokumenty i w związku z tym e-sąd ma jej zasądzić nakazem zapłaty określoną kwotę. Jakie to ma skutki? Ani mniej ani więcej, że e-sąd wydając nakaz zapłaty nie widzi żadnych dokumentów. Jedynie wierząc na słowo i zapewnieniom banku, firmy windykacyjnej czy pożyczkowej uznaje, że w pozwie wszystko jest prawdą. Włącznie z tym, że określone dokumenty istnieją, że mają określoną treść oraz, że kwoty żądane przez instytucje finansowe są jak najbardziej uzasadnione.Z tej przyczyny obowiązkiem każdego pozwanego jest złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU. takiej czynności oznacza, że taka osoba godzi się płacić za coś czego w żaden sposób sąd nie mógł zweryfikować i potwierdzić. Jeśli już zdajesz sobie sprawę z tego jak działa e-sąd i jak są tam wydawane nakazy zapłaty nawet na dziesiątki i setki tysięcy złotych to już wiesz, że koniecznością jest powiedzenie „sprawdzam” i złożenie skutecznego odwołania od orzeczenia sądu elektronicznego w Lublinie.

W jaki sposób złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty do e-sądu?

Każdy środek odwoławczy od orzeczeń sądowych niesie ze sobą ryzyko popełnienia pomyłki. Istnieją, które samodzielnie składają sprzeciwy od nakazu zapłaty, ale skorzystanie z pomocy profesjonalisty w takiej sprawie wydaje się uzasadnione. Przede wszystkim dlatego, że jako osoba nie posiadająca wiedzy prawniczej możesz popełnić błąd, który w konsekwencji może doprowadzić do przegrania sprawy i licznych problemów finansowych. Drugi powód to niebywała obecnie dostępność do prawników, którzy codziennie stykają się ze sprawami sądowymi o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych.W chwili obecnej dużą część rynku antywindykacyjnego w Polsce obsługuje Kancelaria EUROLEGE, która od ponad ośmiu lat pomaga osobom prowadzącym nierówną walkę z wielkimi firmami z branży finansowej. Dzięki wiedzy, specjalizacji oraz dużemu doświadczeniu kilka tysięcy osób uzyskały całkowite albo przynajmniej częściowe oddłużenie.

Gdzie szukać pomocy?

Masz nakaz zapłaty wydany przez sąd i potrzebujesz wsparcia? Kancelaria EUROLEGE działa na terenie całego kraju, a współpracujący z nią prawnicy pomagają osobom przed wszystkimi sądami w Polsce (w tym e-sądem i oczywiście wszystkimi sądami w województwie kujawsko-pomorskim).

Jak możesz zgłosić swoją sprawę do EUROLEGE? To niezwykle proste! Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Wszystko wygodnie, zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Oto sposoby kontaktu z prawnikami:

Zadzwoń pod numer 530 333 130

Wyślij maila na: kontakt@eurolege.pl

Napisz na Facebooku: www.facebook.com/darmowyprawnik

Wyślij zgłoszenie za pośrednictwem formularza: www.darmowyprawnik.eu

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZofiaZofia

1 0

Wspaniała Kancelaria i Fundacja. Pomogli mi wyjść z długów w sądzie. Miałam pozew z firmy pożyczkowej. Naliczyła mi jakieś okropne koszty, o których nie wiedziałam, że są. Brawo dla nich, że bronią zwykłych ludzi! Brawo EUROLEGE! 08:17, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz