Zamknij

Wielki pożar składowiska opon w Raciniewie pod Unisławiem

14:09, 14.11.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Trwa dogaszanie pożaru składowiska opon w Raciniewie pod Unisławiem. Ogień wybuchł w piątek wieczorem i wywołał ekologiczne spustoszenie. Wójt Unisławia zaapelował do mieszkańców gminy, by zostali w domach.

W piątek, 13 listopada, w godzinach wieczornych w Raciniewie (gmina Unisław) w powiecie chełmińskim doszło do pożaru składowiska opon. Pożar  ponad 60 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie znajduje się tam ok. 50 zastępów. W pierwszej fazie akcji strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiadujące z nim stolarnię i budynki gospodarcze.

Wojewoda  Mikołaj Bogdanowicz powołał sztab kryzysowy.

Dziś rano PSP zgłosiła potrzebę użycia w akcji dogaszania sił i środków z zasobów wojska, w związku z czym wojewoda skierował do Ministerstwa Obrony Narodowej dwa wnioski o użycie ciężkiego sprzętu. Wojsko już uruchomiło wsparcie.

Na miejsce akcji udali się wicewojewoda Józef Ramlau oraz komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kaczmarek. Na miejscu są także pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW.  specjaliści z WIOŚ i PSP, którzy przy pomocy aparatury badają na bieżąco jakość powietrza. Okoliczni mieszkańcy zostali poinstruowani przez wójta gminy i policję o konieczności pozostania w domach.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%