Zamknij

Wytwórcy trefnych papierosów grożą 3 lata więzienia

10:53, 25.11.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA
Dwa worki o wadze 22 kg krajanki tytoniowej i 800 sztuk papierosów własnej produkcji zarekwirowali inowrocławscy policjanci na terenie Gniewkowa. 61-letniemu wytwórcy papierosów grożą 3 lata więzienia.
 
Inowrocławscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wkroczyli we wtorek (24.11) na teren jednej z posesji w Gniewkowie. Policjanci dowiedzieli się, że mieszkający tam mężczyzna zajmuje się nielegalnym procederem i posiada nieopodatkowane papierosy oraz tytoń.
 
W mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli worki z krajanką tytoniową o wadze 22 kg i 40 paczek z papierosami. Papierosy były zapakowane w woreczki strunowe po 20 sztuk. Gdyby wytwórca papierosów sprzedał je Skarb Państwa poniósłby uszczerbek w wysokości 20 tys. zł z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.
 
- Jeszcze wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy policji.
Fot.: Policja
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz