Zamknij

Rondo w Kobylnikach powinno powstać do końca roku

19:01, 12.01.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w Ministerstwie Infrastruktury wiceminister Rafał Weber podpisał decyzję o przekazaniu ponad 8 mln zł na sfinansowanie budowy ronda w Kobylnikach koło Kruszwicy.

To niezwykle ważna inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców. Powstanie tego ronda to konieczność. Cieszę się, że wspólnie z ministrem Schreiberem udało się nam pozyskać środki rządowe na to zadanie. Dodam, że to kolejna tak duża inwestycja ze środków rządowych tylko w powiecie inowrocławskim. Niedawno otwarto oferty w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy. Gmina otrzyma z budżetu państwa także 13 mln zł środków na budowę mostu w Kobylnikach – skomentował decyzję ministra Webera  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Rondo powinno zostać zbudowane jeszcze w 2021 r. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pełna nazwa projektu to "Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzka nr 412 i drogą gminną nr 150833C wraz z dojazdami i infrastrukturą techniczną stanowiącą całość funkcjonalno-użytkową w Kobylnikach”.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz