Zamknij

Ptasia grypa rozprzestrzenia się...

13:07, 14.01.2021 | i
Skomentuj Wirus grypy typu A, wywołujący ptasią grypę ? obraz z transmisyjnego mikroskopu. Źródło: Dr Erskine Palmer, Biblioteka ilustracji dot. zdrowia publicznego przy Centrum Epidemio­logicznym
REKLAMA

Służby weterynaryjne województwa kujawsko-pomorskiego wykryły kolejne ognisko ptasiej grypy w regionie. Wirus dotarł do hodowli indyków na terenie powiatu inowrocławskiego.

8 stycznia br. służby weterynaryjne województwa kujawsko-pomorskiego wykryły na terenie powiatu grudziądzkiego ptasią grypę. Likwidacji poddana została hodowla 11 tys. indyków. Dzisiaj służby wojewody kujawsko-pomorskiego powiadomiły o wykryciu wirusa w hodowli indyków na terenie powiatu inowrocławskiego.

- To już drugie ognisko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ptasia grypa w hodowli indyków w powiecie inowrocławskim została stwierdzona wczoraj. Od pierwszych chwil pracuje sztab kryzysowy, który powołałem w urzędzie wojewódzkim. Działają służby weterynaryjne – stwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.  W powiecie inowrocławski ognisko choroby zostało stwierdzone w hodowli ok. 30 000 ptaków.

Zgodnie z wydanym przez wojewodę rozporządzeniem obszar w promieniu 3 km wokół miejsca wystąpienia ptasiej grypy uznaje się za obszar zapowietrzony. Natomiast teren w promieniu 10 km to obszar zagrożony ptasią grypą. Na terenie zapowietrzonym m.in. właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie wskazanych środków bezpieczeństwa biologicznego.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??

1 0

Drób był za tani? 14:00, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

1 0

A kto tam na tych dość odległych fermach pracuje? Ludzie Putina? 14:10, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%