Zamknij

Poseł PiS z Torunia zawieszony. To decyzja prezesa Kaczyńskiego!

09:25, 27.01.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Poseł PiS z Torunia i pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Zbigniew Girzyński został decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka PiS. To pokłosie pojawiających się informacji, że poseł znalazł się w gronie pracowników UMK i otrzymał pierwszą dawkę szczepionki.

Jak informuje UMK chęć zaszczepienia w pierwszym naborze zgłosiło 1,2 tys. z około 4 tys. zatrudnionych na uniwersytecie. Szczepieniami objęci zostali nie tylko pracownicy Collegium Medicum, ale też pozostali pracownicy niemedyczni z części toruńskiej UMK - w tym 47-letni poseł Zbigniew Girzyński.

Poseł jest zatrudniony w Wydziale Nauk Historycznych UMK. 

Jednak sprawa wywołała ogromne kontrowersje. Odniósł się do niej sam poseł.

W związku z informacjami jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej informuję, że podobniej jak inni pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymałem 22 grudnia 2020 r. list od Rektora UMK następującej treści:

"W związku z możliwością objęcia pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu szczepieniami przeciwko COVID-19 osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć zaszczepienia się za pośrednictwem formularza w terminie do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00.

[…]

Uwaga! W tym samym terminie, tj. do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00 należy dostarczyć do portierni Rektoratu wydrukowane i podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dotyczy to wszystkich zainteresowanych szczepieniem."

O tym, że dopełniłem tych formalności i zgłosiłem się poinformował w mediach społecznościowych zachęcając także innych do takiej postawy.

Następnie postępowałem, jak inni pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zgodnie w informacjami przekazywanymi przez mojego pracodawcę jakim jest Uniwersytet, oraz zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Zdrowia przekazywanymi mi (podobnie jak innym) za pośrednictwem portalu: pacjent.gov.pl na moje internetowe konto pacjenta. Tam otrzymałem stosowne skierowanie oraz termin i miejsce szczepienia wystawione przez MINISTERSTWO ZDROWIA.

Postąpiłem od A do Z zgodnie z obowiązującym mnie prawem i w myśl zaleceń władz Uczelni, która jest moim podstawowym miejscem pracy" - napisał na swoim profilu na Facebooku Zbigniew Girzyński, profesor UMK.

Tłumaczenie to nie przekonało jednak Jarosława Kaczyńskiego. Jak poinformował Krzysztof Sobolewski z PiS, decyzją prezesa partii poseł Girzyński został zawieszony w prawach członka PiS.

/źródło: ddtorun.pl/

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

bezpartyjnybezpartyjny

1 0

Ten UMK to musi być jedna wielka patologia ,skoro tak postępują tam tzw. naukowcy pokroju tego posła, czy rektora ,umożliwiającego takie przekręty? Czy, nowi ministrowie zdrowia, nauki NIE powinni żądać zmiany władz tej uczelni? 21:20, 30.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jest Jest

0 0

To możliwe, że sekretarki medyczne się nie wyrabiają gdy w sekretariacie przy komputerze obecna pielęgniarka zamiast przy łóżku. 14:26, 31.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

coś za coś?coś za coś?

1 0

region w czołówce zakażeń a tymczasem na Umiłowanym Miejscu Konfidentów w Toruniu obecny rektor A. Sokala ,prawa ręka tow. A. Tretyna o takich życiorysie <<Ojciec – funkcjonariusz UB i strażnik obozu pracy w Mielęcinie, w którym torturowano więźniów. Dwaj bracia – funkcjonariusze więziennictwa. Kolejni – jeden zarejestrowany jako TW wojskowej bezpieki, drugi – funkcjonariusz Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Siostra jako licealistka wstąpiła do ORMO – to najbliższa rodzina prof. Andrzeja Tretyna, który sam był w PZPR. Z kolei jego teść pełnił kierownicze funkcje w KW PZPR w Łomży. „Gazeta Polska” opisała wiele rodowodów establishmentu III RP, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy.>>>, pozwala na szczepienia humanistów tam będących na etacie, np. posła PIS ,ok. 50-tki. Z. Girzyńskiego, który doskonale wiedział kim jest poprzedni rektor ale nie nagłaśniał sprawy. Chyba za to w nagrodę został nagrodzony szczepionkę, której nie dostał medyk ,czy senior? 22:11, 02.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

1 0

Dlaczego PIS nie pozbędzie się tego posła? 18:38, 03.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

standardy Tretyna?standardy Tretyna?

2 0

tow. rektora ,którego życiorysu jakoś NIE ujawnił ten ponoć pobożny i uczciwy historyk z U-krywamy
M-endy K-omuny? Choć większość Polaków nie widziałoby nic złego w tym, aby najważniejsi politycy w państwie (prezydent, premier, ministrowie) zaszczepili się poza kolejnością, to w całej sprawie wątpliwości rozwiewa szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. W rozmowie z „Super Expressem” stanowczo deklaruje, że wcześniejszych szczepień dla ludzi władzy nie będzie! 10:09, 05.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wijaswijas

2 0

Kolejny toruński polityk myślący tylko o sobie? 23:28, 08.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%