Zamknij

Terytorialsi na szkoleniu u WOPR-owców na jeziorze Gopło

17:22, 06.02.2021 | i
Skomentuj Fot. 8.K-PBOT
REKLAMA
Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyli z ratownikami WOPR z Kruszwicy wspólne zimowe ćwiczenia na jeziorze Gopło.
 
W dniach 2 i 4 lutego 2021 w Kruszwicy, nad jeziorem Gopło, terytorialsi z 82. batalionu lekkiej piechoty w Inowrocławiu ćwiczyli metody ratownictwa lodowego i pomocy osobom w hipotermii. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej podczas ćwiczeń wykorzystali kombinezony do pracy w wodzie, które dają możliwość podjęcia działań ratunkowych zarówno w warunkach letnich jak i zimowych. Ćwiczący potwierdzili, że specjalistyczny sprzęt daje komfort termiczny podczas akcji ratowniczych w ekstremalnym środowisku, mi.in. ewakuacji poszkodowanego z pokrywy lodowej.
 
Ćwiczenia w Kruszwicy były bardzo widowiskowe. Cywile zatrzymywali się na wiadukcie na drodze krajowej nr 62, podziwiając poczynania ratowników WOPR i żołnierzy WOT. Akcja spotykała się z bardzo pozytywnymi reakcjami postronnych osób, których nie brakowało w tym ruchliwym miejscu Kruszwicy, znajdującym się naprzeciwko znanej w całym kraju Mysiej Wieży.
 
Ćwiczenia obserwowali dowódca brygady oraz dowódcy 82 batalionu lekkiej piechoty. Starszy podoficer dowództwa 82 blp oraz dowódca plutonu wzięli praktyczny udział w ćwiczeniach w wodzie.
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%