Zamknij

8 lodołamaczy walczy z zatorem lodowym na Zbiorniku Włocławskim

11:11, 20.02.2021 | i
Skomentuj Fot. Wody Polskie
REKLAMA

Po nagłej odwilży na Zbiorniku Włocławskim występuje zagrożenie powstania zatoru lodowego. Od rana na zbiorniku pracuje 8 lodołamaczy.

Ciągle utrzymują się stany alarmowe na Wiśle w rejonie Płocka, a także powyżej, w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej. Nagła odwilż i topnienie lodów i śniegu spowodowały zagrożenie wystąpienia zatoru lodowego na Zbiorniku Włocławskim.

W sobotę (20 lutego) lodołamacze wypłynęły na Wisłę o godz. 7.  -  Zator lodowy jest bardzo zbity i wypiętrzony. Będzie to ciężka i wymagająca praca - przyznają w komunikacie Wody Polskie. 

8 lodołamaczy wypłynęło z portu na akcję, w tym 4 jednostki w czole płyną do zatoru w Woli Brwileńskiej, a kolejne 4 w rynnie. W przypadku pojawienia się przy stopniu wodnym we Włocławku pokruszonej kry, 2 lodołamacze wrócą do jej spławiania przez stopień. Zator lodowy jest bardzo zbity i wypiętrzony.

Wody Polskie informują, że służby przeciwpowodziowe czeka ciężka i wymagająca praca.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WEDKARZWEDKARZ

1 0

WARSZAWSKIE SCIEKI KTÓRE SĄ WE WLOCLAWKU SPLYWAJA POMALU DO ZATOKI GDANSKIEJ SZCZURÓW I ROBACTWA W TORUNIU BYDGOSZCZY TRÓJMIEŚCIE NIE ZABRAKNIE 11:42, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gdańsk Gdańsk

1 0

Morze TVN i WYBORCZA zrobią relacje jak to WLOCLAWSKIE SZAMBO ŚMIERDZI GDZIE SA CI PSEUDO EKOLODZY W GDANSKU U UJSCIA WISLY FETOR LUDZIE WDYCHAJA OPARY ŚCIEKÓW 11:47, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%