Zamknij

Braterska nauka jazdy zakończona dachowaniem

10:15, 05.03.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Dwoma mandatami oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się lekcja jazdy dla dwóch braci. Starszy chciał nauczyć młodszego kierowania samochodem, nauka jednak zakończyła się dachowaniem.

W minioną środę (3.03.2021) około godz. 16.00 na drodze w Igliczyźnie (pow. brodnicki) dachował samochód marki Peugeot. O wypadku dowiedzieli się policjanci, ale kiedy przyjechali na miejsce zdarzenia nie zastali kierowcy rozbitego auta.

W tym czasie do brodnickiej komendy zadzwonił właściciel auta, powiadamiając o jego kradzieży. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli poszukiwania złodzieja. Kiedy właściciel samochodu dowiedział się, że do poszukiwań użyty zostanie pies tropiący zmienił wersję i opowiedział mundurowym, co się stało.

Okazało się, ze właściciel samochodu uczył młodszego brata jeździć autem. Nauka zakończyła się niefortunnie, bo młodszy brat przecenił swoje możliwości i podczas jazdy, wywrócił auto na dach. Mężczyźni porzucili rozbitego peugeota, udali się do domu, po czym zgłosili kradzież auta.

Na taki pomysł wpadli, chcąc uniknąć konsekwencji prowadzenia samochodu przez młodszego z braci, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Po przyznaniu się, policjanci stwierdzili, że konsekwencje będą bardziej dolegliwe.

- Młodszy z braci, 19-latek, ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych za kierowanie pojazdem bez uprawnień, nadto mandatem 300-złotowym  i 6 pkt. karnymi za spowodowanie kolizji drogowej. Przeciwko starszemu bratu policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie za wywołanie niepotrzebnej czynności. Mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys. złotych - poinformowała asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z komendy policji w Brodnicy.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%