Zamknij

Dzięki nastolatkom Nadii Pysznej i Zofii Degórskiej służby uratowały seniora

09:45, 29.03.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Dwie nastolatki Nadia Pyszna i Zofia Degórska odebrały od burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka, policji i WOPR-u podziękowania za postawę i właściwą reakcję w kryzysowej sytuacji. Gdy do jeziora Gopło wpadł mężczyzna, dziewczęta  skutecznie wezwały pomoc i przyczyniły się do uratowania życia starszemu mężczyźnie.

W ubiegłym tygodniu (23.03.21), dzięki dzielnym nastolatkom z Kruszwicy: Nadii Pysznej i Zofii Degórskiej, służby ratownicze ocaliły życie starszego mężczyzny.  Około godz. 15.00 nad jeziorem Gopło w Kruszwicy zauważyły idącego brzegiem seniora, który nagle wpadł do wody. Dziewczyny zachowały się tak jak należało, nie uciekły, nie spanikowały. Nadia od razu zadzwoniła na numer alarmowy 112 i powiadomiła Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Podała dokładną lokalizację zdarzenia, a to dla służb ratowniczych najważniejsza informacja, by jak najszybciej dotrzeć z pomocą.

Lądem z pomocą ruszyli kruszwiccy policjanci, a wodą nadgoplańscy WOPR-owcy. Wspólnie wydobyli mężczyznę na brzeg. Rozpoczęła się akcja reanimacyjna, mająca na celu przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych. Po kilkudziesięciu minutach resuscytacji prowadzonej przez kruszwickich WOPR-owców mężczyzna odzyskał oddech i tętno. Karetką został przewieziony do szpitala.

Postawa nastolatek została dostrzeżona przez burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Podczas spotkania w urzędzie miasta oprócz burmistrza gratulacje dzielnym nastolatkom i ich rodzicom złożyli oprócz burmistrza, szef inowrocławskiej policji podinsp. Karol Konopacki, pełniący obowiązki komendanta Komisariatu Policji w  Kruszwicy asp. Paweł Kazubowski oraz prezes wojewódzkiego WOPR-u Maciej Banachowski i z Nadgoplańskiego WOPR-u z Kruszwicy Jarosław Wiśniewski. 

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%