Zamknij

Samochodowa dziupla, ukryta w lesie pod Gniewkowem, zlikwidowana

11:23, 29.03.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

W podgniewkowskim lesie policjanci odkryli warsztat samochodowy, do którego trafiały kradzione samochody z Polski i Niemiec.

Inowrocławscy policjanci dowiedzieli się o miejscu pod Gniewkowem, gdzie mogą znajdować się kradzione pojazdy.

W ubiegłym tygodniu kryminalni wspólnie z policjantami z Gniewkowa przeczesali teren leśny i tam odkryli pomieszczenia zaadaptowane m.in. na warsztat samochodowy. Nie był to jednak warsztat naprawczy, a miejsce rozbiórki skradzionych pojazdów i składowisko części samochodowych. W „dziupli” policjanci odkryli cztery samochody marki BMW, Audi i dwa marki Ford.

Dwa z tych samochodów, jak ustalili policjanci, były skradzione na terenie Niemiec, a dwa na terenie kraju. Ponadto wśród części kryminalni ujawnili także takie, które pochodzą od innych skradzionych pojazdów na terenie Niemiec oraz Polski. To części od samochodów głównie marki  Mercedes i Ford.

Zatrzymany został 60-letni mężczyzna właściciel posesji. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów dotyczących umyślnego paserstwa polegającego na ukrywaniu  pojazdów, podzespołów i elementów pojazdów, które pochodziły z przestępstwa. Mężczyzna doprowadzony do prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli dwa pojazdy. 

- Kryminalni kontynuują śledztwo. Uzyskali bowiem nowe informacje o jeszcze dwóch miejscach na terenie gminy Gniewkowo, gdzie miały być ukryte podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wytypowane pomieszczenia gospodarcze zostały przez policjantów  przeszukane. Kryminalni znaleźli w nich liczne podzespoły samochodowe oraz części i tablice rejestracyjne. Policjanci ustalili, że cały asortyment pochodzi od utraconych w Polsce i na terenie Niemiec samochodów. Śledztwo  w tej sprawie trwa nadal i ma charakter rozwojowy - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%