Zamknij

Szpital tymczasowy w Ciechocinku gotowy na przyjęcie chorych na COVID-19

17:14, 29.03.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym w Ciechocinku uruchomiony został dzisiaj szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na COVID-19. Na chorych czeka 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz otworzył dzisiaj w Ciechocinku szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na COVID-19.

- W tej chwili na wszystkich trzech poziomach w województwie mamy 1 722 pacjentów. Uruchomienie tego szpitala w Ciechocinku jest tym bardziej istotne, że skala zakażeń w ostatnich dniach również jest bardzo wysoka, a więc w ciągu najbliższych dwóch tygodni spodziewamy się jeszcze dużo więcej pacjentów w naszym regionie. W tym momencie szpital tymczasowy będzie przyjmował pacjentów również z innych szpitali. Pierwsi będą przywożeni ze szpitali w Aleksandrowie Kujawskim i Radziejowie – poinformował wojewoda Bogdanowicz.

Potencjał szpitala jest dużo większy, ale nadal brakuje personelu medycznego. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz po raz kolejny apelował dziś do medyków o zgłaszanie się do pracy na oddziałach covidowych. - Bardzo dziękuję za ten kilkumiesięczny wysiłek przygotowania szpitala tymczasowego w Ciechocinku, aby to miejsce mogło leczyć, ratować zdrowie i życie ludzi. Potencjał szpitala przekracza 200 osób, które może być tutaj leczonych. Jeszcze raz bardzo proszę tych wszystkich lekarzy, pielęgniarki, którzy mogą i chcą wesprzeć szpital tymczasowy o pomoc – apelował wojewoda.

Ośrodkiem odpowiedzialnym za przygotowanie i przystosowanie szpitala w Ciechocinku do celów przyjmowania i hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 został wyznaczony 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy.

- Robiliśmy co w naszej mocy, ażeby szybko sprostać temu zadaniu. Wydaje się, że sprostaliśmy na ocenę bardzo dobrą. Mimo, że są to pomieszczenia dostosowane, zdecydowanie mogę powiedzieć, iż zrobiliśmy wszystko, aby utrzymać bezpieczeństwo pacjenta leczonego w warunkach szpitala tymczasowego oraz zwiększyć komfort pobytu w szpitalu. Potrzeby kadrowe są ogromne. Sam jestem anestezjologiem i zostaję tutaj na miejscu właśnie z tego powodu, aby ratować zdrowie i życie pacjentów chorych na Covid-19 – mówił płk dr n. med. Robert Włodarski, zastępca komendanta Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy.

22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny jest również punktem szczepień przeciw COVID-19. Dyrektor placówki Ireneusz Lelwic  zapewnił, że szczepienia prowadzone są bez żadnych przeszkód. - Przenieśliśmy je w inne miejsce. Wykonujemy bardzo dużo szczepień dziennie. Tygodniowo jest to ok. 3,5 tys. Będziemy kontynuować szczepienia tak, aby ten końcowy efekt szczepień nasze społeczeństwo uzyskało jak najszybciej – tłumaczył. W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim wykonanych zostało blisko 300 tys. szczepień.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bembem

4 1

Brawo PIS bo za PO by budowali Cmentarze i Krematoria 21:17, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%