Zamknij

83-latka "ratując" przed oszustami 40 tys. zł, wrzuciła je do śmietnika i kosza na śmieci

12:38, 01.04.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści, podszywając się pod policjantów, naciągnęli koronowiankę na 40 tysięcy złotych. 83-latka straciła oszczędności życia, po tym jak odebrała telefon z informacją, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone, po czym posłusznie dwukrotnie pobrała pieniądze z konta i przekazała je złodziejom.

W środę, (31.03.2021) około 14.40 do 83-letniej mieszkanki Koronowa zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, która twierdziła, że rozpracowuje grupę przestępczą, dokonującą kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Po chwili skontaktował się z nią mężczyzna, którzy szczegółowo poinstruował seniorkę, co ma robić, by jej oszczędności były bezpieczne. W tym celu zgodnie z poleceniem "policjanta", również rozpracowującego grupę przestępczą, udała się do jednego z banków w Koronowie i wypłaciła zgromadzone pieniądze. 20 tys. zł pozostawiła w umówionym miejscu – śmietniku przy cmentarzu.

Po pozbyciu się tych pieniędzy, pokrzywdzona odebrała kolejny telefon od mężczyzny i za jego namową pojechała do drugiego banku i tam również wypłaciła 20 tysięcy złotych. Tym razem pieniądze pozostawiła w koszu na śmieci przy jednym ze sklepów. Łącznie 83-latkapozbyła się oszczędności w kwocie 40 tysięcy złotych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PolicjantPolicjant

1 0

Jak powiedział Albert Einstein, są dwie nieskończoności:
1 - wszechświat
2 - ludzka głupota
Ale co do tej pierwszej, nie jestem pewien!!! 10:29, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%