Zamknij

Ewakuacja w Szadłowicach. Znaleziono prawie metrowy pocisk

10:20, 07.04.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych w Szadłowicach (gm. Gniewkowo) po wykryciu blisko metrowego pocisku w ziemi. Niewybuchem zajęli się policjanci, strażacy i saperzy.

W Szadłowicach (gm. Gniewkowo) został wczoraj (6.04) wykopany z ziemi niewybuch. Pocisk o wymiarach około 80 na 20 cm, ważący orientacyjnie około 50 kg stwarzał duże niebezpieczeństwo. Do neutralizacji niewybuchu przystąpili policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, którymi dowodził asp. szt. Patryk Nadolny oraz wojskowi saperzy i straż pożarna.  

Z uwagi na zagrożenie ewakuowano kilkadziesiąt osób z okolicznych budynków. Droga krajowa numer 15 na wysokości Szadłowic została czasowo zamknięta. Policjanci kierowali objazdami do czasu wydobycia niebezpiecznego przedmiotu. Zabrali go saperzy, by zdetonować na poligonie.

- Niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchami, ruszanie ich, rozkręcanie, czy rzucanie jest realnym zagrożeniem i grozi wybuchem. Przedmioty te bowiem pomimo wielu lat przebywania w ziemi są nadal realnym zagrożeniem. Brak świadomości o tym może doprowadzić do nieszczęścia, a nawet śmierci. Na własną rękę nie wolno pozbywać się takich przedmiotów – przestrzega asp. szt. Patryk Nadolny.

W przypadku znalezienia niewybuchów natychmiast należy powiadomić policję, która działa całodobowo.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%