Zamknij

Szpital tymczasowy w Ciechocinku czynny do 15 maja

17:50, 12.05.2021 | i
Skomentuj Zdjęcie z 29 marca 2021 - dnia otwrcia szpitala tymczasowego w Ciechocinku. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Szpital tymczasowy w Ciechocinku zakończy działalność 15 maja.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zdecydował o dacie zamknięcia szpitala tymczasowego w Ciechocinku.

- W momencie, kiedy notujemy tak ogromne spadki pacjentów z dniem 15 maja szpital tymczasowy w Ciechocinku kończy swoją działalność. Ta działalność zostaje oczywiście zawieszona. Cały sprzęt, cała infrastruktura pozostaje w tym szpitalu na wypadek ewentualnej czwartej fali. Jednak liczymy, że dzięki szczepieniom do takiej sytuacji nie dojdzie  - zapowiedział wojewoda kujawsko-pomorski.

Sytuacja epidemiczna w Kujawsko-Pomorskiem poprawia się każdego dnia. Aktualnie w szpitalach przebywa 811 osób. Jak informuje wojewoda liczba zajętych respiratorów spadła poniżej 100. Pozwala to na odmrażanie służby zdrowia.

- W trakcie trzeciej fali przekroczyliśmy 210 pracujących respiratorów, wspomagających oddychanie osób przechodzących COVID-19. W tej chwili wykorzystanych jest znacznie poniżej 100. To oznacza, że jesteśmy na końcu trzeciej fali koronawirusa. Pracujemy ze sztabem kryzysowym, z dyrekcją szpitali nad odmrażaniem łóżek. Jeszcze w maju odmrozimy przeszło 1300 łóżek w naszym regionie, co pozwoli na uruchomienie zatrzymanych m.in. oddziałów internistycznych, wewnętrznych w szpitalach powiatowych, ale również oddziałów kardiologicznych czy chirurgicznych – wskazał wojewoda Bogdanowicz.

Aktualnie liczba zaczepionych osób w regionie przekroczyła już 700 tys., z czego przeszło 170 tys. są to osoby po przyjęciu drugiej dawki.

Szpital tymczasowy w Ciechocinku leczył pacjentów chorych na COVID-19 od 29 marca br.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%