Zamknij

Wielka sterta zużytych opon na prywatnej działce

10:55, 03.07.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Gniewkowscy policjanci na jednej z posesji na terenie gminy Gniewkowo odkryli nielegalne składowisko zużytych opon. Właścicielowi posesji grozi kara więzienia do lat 5.

Policjanci z Gniewkowa uzyskali informację o istnieniu nielegalnego składowiska z odpadami. Gdy weszli na teren jednej z posesji znaleźli  setki zużytych opon od samochodów osobowych i ciężarowych. Były tam również części po rozebranych lodówkach.

Właściciel nieruchomości nie miał żadnych pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie gospodarki odpadami, czy ich przetwórstwa. 48-letni mężczyzna został zatrzymany.

Mundurowi powiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Urząd Miejski w Gniewkowie. Mężczyzna usłyszał zarzut nieodpowiedniego postępowania z odpadami. Do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem.

- Policjanci przypuszczają, że mężczyzna mógł gromadzić odpady i na tym zarabiać. To na nim będą spoczywały koszty usunięcia składowiska. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

skawskaw

0 3

A co zrobić ze zużytymi oponami? Spalarni nikt nie chce w swoim otoczeniu - patrz Bydgoszcz - a coś z tym fantem trzeba zrobić. Ci wszyscy ekolodzy wraz z miłośnikami motoryzacji na czele z radną Szabelską zamiast protestować przeciwko spalarni winni myśleć jak ograniczyć plagę motoryzacji lub jak samemu przesiąść się do komunikacji publicznej. Wtedy odpadów starych opon będzie mniej. Jak na razie kupowanie aut kwitnie, ludzie nie mogą bez nich żyć. Kwadratura koła. 16:05, 03.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@skaw@skaw

2 1

wybuduj spalarnię tych opon w Rydzykowie, będą nowe miejsca pracy ,o które tak zabiega tam sitwa toruńska ,na czele z tow. gospodarzem Miszą Zaleskim. 16:15, 03.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%