Zamknij
REKLAMA

Szczepionkobus ruszył w trasę w Kujawsko-Pomorskiem

16:18, 26.07.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zainaugurował dziś w Sadkach trasę kujawsko-pomorskiego szczepionkobusa. Mobilny punkt szczepień odwiedzi w najbliższych tygodniach małe miejscowości regionu.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zainicjował dzisiaj nową formułę szczepień w województwie kujawsko-pomorskim. W trasę wyruszył szczepionkobus. - Rozpoczynamy od gminy Sadki, ale codziennie mobilny punkt będzie docierał do kolejnych gmin. W tym tygodniu będzie to teren powiatu nakielskiego. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu lokalnych liderów, uda się jak najwięcej osób zaszczepić jeszcze w czasie wakacji. Zachęcamy do szczepień, aby jesienią nie trzeba było toczyć ogromnej walki o zdrowie i życie mieszkańców – mówił podczas inauguracji akcji wojewoda Bogdanowicz.

- Chcąc w maju się zaszczepić, musiałem udać się do innego województwa. Dziś szczepienie jest na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej więc warto skorzystać z tej okazji, bo to, że należy się szczepić nie ulega wątpliwości – powiedział wójt Sadek Dariusz Gryniewicz.

Szczepienia w mobilnym punkcie odbywają się bez rejestracji, jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim jest zaszczepionych ponad 46% mieszkańców. W 7 gminach zaszczepionych jest ponad 50% mieszkańców. W 12 gminach wynik ten nie przekroczył 35%.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

7 4

Używającemu nazwisko Niedzielski, Jeszcze tylko łapanki pozostały... 16:45, 26.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MmwMmw

1 6

Tobie powinno się wdrożyć model francuski lub włoski. 13:34, 27.07.2021


@Mmw@Mmw

4 3

Tobie się zamordyzm marzy. To efekt tych preparatów które przyjąłeś? A jaki będzie ich efekt za 2,3 lata? Zobaczymy. Dobrze że są takie króliki doświadczalne ja ty. Ja spokojnie poczekam. 19:22, 27.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Białe miasteczko Białe miasteczko

0 0

Siatka płac odekwatna, niektórzy nie chcieli robić studiów, kursów i matury, ale mieli urlopy szkoleniowe i bezpłatne kursy. Jeszcze mają szansę zrobić. 06:54, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%