Zamknij

Oszustwo na kryptowaluty. Mieszkanka Mogilna naciągnięta na 65 tys. zł

10:50, 31.08.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Wizja szybkiego zarobku skusiła 66-letnią mieszkankę Mogilna do inwestycji w kryptowaluty. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła 65 tysięcy złotych. Dała się naciągnąć oszustowi.

W piątek (27.08.2021) do komendy w Mogilnie zgłosiła się 66-letnia kobieta, która poinformowała, że wyniku oszustwa straciła 65 tysięcy złotych. Kobieta, przeglądając strony internetowe, natrafiła na reklamę firmy zachęcającej do inwestycji na giełdzie kryptowalut. Wizja szybkiego zarobku skusiła 66-latkę do wysłania formularza kontaktowego.

Tego samego dnia zadzwonił do niej mężczyzna, mówiący z charakterystycznym wschodnim akcentem. Przedstawił się jako analityk giełdowy i zaproponował jej pomoc przy kupnie kryptowalut. Mężczyzna zapewnił, że inwestycja jest całkowicie bezpieczna, a możliwy zysk bardzo duży. Dodatkowo „pośrednik” zachęcił kobietę do instalacji na komputerze aplikacji, która miała umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami. Jak się później okazało, to właśnie w ten sposób przestępca uzyskał pełny dostęp do danych jej komputera.

66-latka nie posiadała własnych oszczędności, dlatego na wskazany adres e-mail przesłała kserokopie swoich dokumentów i wyraziła zgodę na zaciągnięcie w jej imieniu kredytu w banku. Oprócz tego, kobieta przelała oszustowi pieniądze pożyczone od rodziny.

Niestety, zamiast obiecanych zysków, straciła łącznie 65 tysięcy złotych.

Do sposobów kradzieży dopisujemy nowy sposób naciągnięcia naiwnych i łatwowiernych: oszustwo na kryptowaluty!

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

skawskaw

1 1

Na głupotę ludzką nie ma żadnych granic. Długi żywot na Ziemi niczego ją nie nauczył. Winna jeszcze zapłacić karę za zawracanie głowy organom ścigania. 11:49, 31.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I to kobieta.I to kobieta.

0 1

Najczęściej kobiety padają ofiarami oszustów.Coś w tym musi być, że myślą inaczej. 17:43, 31.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%