Zamknij
REKLAMA

Trzy lata Programu „Czyste Powietrze”. 19 tys. pieców do wymiany

07:00, 24.09.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu trzech lat rządowego Programu „Czyste Powietrze” w województwie kujawsko-pomorskim.

Minister Łukasz Schreiber, podsumowując podczas konferencji prasowej trzy lata Programu „Czyste Powietrze” w województwie kujawsko-pomorskim poinformował, że na realizację programu udało się zgromadzić kwotę 250 mln złotych. Ponad połowa tych środków została już wydana. Obecnie program ten dotyczy głównie przyznawania dotacji na wymianę pieców i termomodernizację istniejących domów jednorodzinnych. Na etapie finalizacji są prace, które pozwolą objąć nim również domy wielorodzinne.

O efektach programu mówili wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ireneusz Stachowiak.

Po trzech latach działania programu zostało już złożonych ponad 20 tysięcy wniosków i ponad 16 tysięcy podpisanych umów, których wartość to blisko 250 mln złotych. Łącznie wypłacono już ponad 130 mln złotych. Na tę kwotę składają się środki zarówno z dotacji, jak i z pożyczek. Dzięki programowi wymienionych zostanie ponad 19 tysięcy pieców.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%