Zamknij
REKLAMA

Budowa S5 między Bydgoszczą a Świeciem postępuje...

10:00, 28.09.2021 | i
Skomentuj Zrzut z video GDDKiA
REKLAMA

Budowa S5 między Bydgoszczą a Świeciem trwa. Film GDDKiA pokazuje postęp robót.

Budowa drogi ekspresowej S5 między Bydgoszczą a Świeciem postępuje. To jeden z trzech nieukończonych dotąd odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Pozostałe to Nowe Marzy - Świecie Południe oraz Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

Od wiosny ubiegłego roku wykonawca odcinka Świecie Południe - Bydgoszcz Północ, konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, kontynuuje prace na 22-kilometrowym odcinku. Po zmianie organizacji ruchu w miejscowości Gruczno, możliwa była rozbiórka starej DK5 i przystąpienie do budowy węzła Gruczno. Prace rozciągnięte są aż do rejonu przyszłych Miejsc Obsługi Podróżnych  - Gruczno Zachód i Gruczno Wschód, oddalonych kilkaset metrów na południe od węzła. W Niewieścinie zamontowano elementy wiaduktu, który połączy miejscowość po oddaniu do ruchu drogi ekspresowej. W Aleksandrowie pod głównym ciągiem drogi budowany jest tunel dla pieszych.

Budowa drogi ekspresowej S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ odbywa się w głównej mierze po starej Drodze Krajowej nr 5. Wyjątkiem jest odcinek omijający aleję dębową w Borównie.

Na koniec sierpnia zaawansowanie robót wynosi 41,1 proc., a planowane zakończenie prac to III kwartał 2022 r.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GregGreg

1 0

Super, Super, Super :-) 09:07, 30.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RekRek

0 0

To jest przykład, jakie problemy trzeba pokonać, budując nową S 5 w ciągu drogi DK5, czyli po jej śladzie
. Takie same problemy chciało nam zafundować "lewactwo", pod hasłem ochrony Puszczy Bydgoskiej przy budowie S 10 z Bydgoszczy do Torunia. Budowa po śladzie drogi istniejącej jest droga i czasochłonna. Jeszcze rok tej męczarni i pojedziemy bezpieczniej na Północ. 23:34, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%