Zamknij
REKLAMA

Policjanci zlikwidowali w Solcu Kujawskim narkotykową melinę

05:00, 30.09.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali trzyosobową rodzinę zajmującą się narkotykowym procederem.

Policjanci z Solca Kujawskiego ustalili, że jeden z mieszkańców może być zamieszany w przestępczość narkotykową. Z wiedzy kryminalnych wynikało, że w proceder narkotykowy może być zamieszana również jego rodzina.

We wtorek (28.09.2021) mundurowi zapukali do mieszkania podejrzewanego. Tam zastali typowanego 43-latka wraz z 39-letnią żoną. W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli kilkadziesiąt woreczków z tzw. kryształkami (3-CMC lub 4-CMC). Kilkanaście „działek” znaleźli również w dwóch torebkach 39-latki. Łącznie zabezpieczyli blisko 120 g białego proszku i zbrylonej substancji. Ponadto, policjanci zarekwirowali kilkaset pustych woreczków tzw. dilerówek i gotówkę.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to 3-CMC, który zgodnie z ustawą znajduje się na liście zakazanych środków psychotropowych. Małżeństwo zostało zatrzymane. Zatrzymany został również ich 19-letni syn, który również uczestniczył w narkotykowym procederze. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z Solca Kujawskiego postawili zatrzymanym zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 42-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i ich rozprowadzania. Jego 39-letnia żona usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Natomiast ich 19-letni syn usłyszał zarzut posiadania narkotyków i ich rozprowadzania. Rodzina została doprowadzona do prokuratury. Tam oskarżyciel postanowił zastosować wobec podejrzanych policyjny dozór.

Soleccy policjanci zatrzymali jeszcze czwartą osobę zamieszaną w narkotykowy proceder. Soleccy kryminalni przeszukali mieszkanie i działkę rekreacyjną 27-letniego mężczyzny i znaleźli kolejne ilości narkotyków. Łącznie 45 g 3-CMC ukryte między innymi w specjalnej kasetce przypominającej książkę. Zarekwirowali również pieniądze, wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe. 27-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz ich rozprowadzania.   

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%