Zamknij

Oszukana metodą "na policjanta" wydała gotówkę znajomemu!

19:22, 14.10.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który był odbierakiem pieniędzy wyłudzonych metodą "na policjanta".

We wtorek (12.10.2021), do mieszkanki Inowrocławia zadzwoniła osoba podająca się za policjanta, która powiadomiła ją, że członek rodziny brał udział w wypadku drogowym. By pokryć koszty odszkodowania i uniknąć aresztu konieczne jest wpłacenie 10 tys. zł. Zaproponowała przekazanie pieniędzy w zapakowanej paczce, po odbiór której zgłosi się upoważniona do tego osoba.  Kobieta wykonała te polecenia.

Po paczkę z gotówką zgłosił się mężczyzna,  który okazał się znajomym kobiety. Po wydaniu paczki z gotówką,  kobieta czekała na dalszy rozwój wydarzeń. Kiedy zorientowała się, że ją nabrano, powiadomiła policję.

Policjanci, mając dane mężczyzny, który odebrał od kobiety gotówkę, ustalili i dotarli do jego miejsca zamieszkania jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że jakiś czas temu zamieścił on ogłoszenie w internecie, że chce podjąć dorywczą pracę. Na ofertę pracy nie czekał długo. Zadzwonił  do niego rozmówca z zagranicy i zaoferował pracę kuriera. Gdy 72-latek otrzymał zlecenie, zrobił to, co "pracodawca" mu polecił. Pobrane od kobiety pieniądze wpłacił przelewem na konto osoby, która miała przebywać za granicą. Odliczoną prowizję zatrzymał dla siebie.

W środę (13.10.2021) 72-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa wraz z innymi osobami, których dane policja ustala. Postępowanie trwa nadal, a 72-latek został objęty policyjnym dozorem. Natomiast policjanci starają się ustalić, kto był jego "pracodawcą", informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%