Zamknij

Nielegalni imigranci zatrzymani pod Grudziądzem

17:18, 19.10.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Policjanci z Grudziądza zatrzymali grupę pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku. W procederze przemytu osób pomagał 32-letni obywatel Białorusi.

Dzisiaj (19.10.2021) tuż przed godziną 4.00 funkcjonariusze grudziądzkiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Ford. Po zatrzymaniu samochodu mundurowi zauważyli, że kierujący przewozi pięciu pasażerów, z czego jeden znajdował się w bagażniku.

Policjanci ustalili, że kierującym jest 32-letni obywatel Białorusi, natomiast pasażerowie to mężczyźni w wieku 18–27 lat, pochodzący z Iraku. Pasażerowie auta twierdzili, że jadą do pracy. Policjanci szybko ustalili, że tylko 32-letni Białorusin posiada dokumenty uprawniające do pobytu na terenie Polski. Pozostali mężczyźni nie posiadali dokumentów zezwalających im na pobyt na terytorium RP.

Funkcjonariusze szybko powiadomili Straż Graniczną o zatrzymaniu osób, które najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terytorium Polski. Mężczyźni zostali przekazani  Straży Granicznej, która będzie podejmować wobec nich działania administracyjne. Zatrzymany obywatel Białorusi będzie odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

- Dalsze czynności wykonywać będą funkcjonariusze Straży Granicznej - informuje podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RównośćRówność

0 1

To jest Paweł. Paweł to mój goryl. Nie ma praw wyborczych, ale świetnie leje w... Nie powiem, że mało mnie to kosztuje. Jego kieszonkowe to spory wydatek. Ale komu to szkodzi? Ziemi za to nie kupi, bo nie może, na studia nie wyda, bo go na uniwersytet nie przyjmą, a i prawnikowi nie zapłaci, by kogoś pozwać, bo przecież nie ma "dobrego imienia". Komu to szkodzi, że wcześniej spłaci kredyt za mieszkanie albo motocykl sobie kupi. Niech sobie pomyka gdzie chce na tym motocyklu, byle wrócił do pracy. Czasem, gdy się dobrze spisuje, nazywam go porucznikiem. Jak on wtedy rośnie, i jaki jest wdzięczny. Poczciwy człowiek.

Demokracja bez równości - gdy nie wszyscy dojrzeli do demokracji

Równość, po co wam równość? 20:47, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KastaFachowcówKastaFachowców

0 0

Jestem budowlańcem. Dawniej byłem "murarzem", ale od kiedy zarabiam 15-20 tys. na miesiąc, bardziej pasuje mi "budowlaniec" - to bardziej przypomina "przedsiębiorca". Gdy wracam po robocie do domu, siadam przed telewizorem, w Internecie poprzeglądam co tam u celebrytów i czy nadal uchodźców nie wpuszczają, coś zjem, w domu pomogę, z dziećmi pogadam. Że niby "cała Polska czyta dzieciom"? Dajcie spokój. Budowlaniec z książką. Może jeszcze, he, he, w muszce i w binoklach. Nie czytam, bo mi to do niczego niepotrzebne i jak widać - sobie radzę. Nie jak ci co czytają - nauczyciel 2900, urzędnik 2700. Oszczędza taki dwa lata, albo kredyt bierze i płaci 20.000 za remont mieszkania - mi, choć nie czytam. Plus materiały. Gdzie tu sens czytania? Robię swoje - na swoim - nie jak taki policjant 3500, czy inny żołnierz 3900, i jest mi dobrze. Jak moje dzieciaki pójdą na studia, to się jeszcze, he, he, naczytają. Uchodźcy? No tak, to bardzo poważne zagrożenie dla naszego kraju. Przemawiają za tym zarówno względy kulturoznawcze, etnologiczne, religioznawcze, filozoficzne, a nawet genetyczne. Poza tym nie czytam - trochę Maxa Webera czasem skubnę o przełożeniu religii na gospodarkę. Przecież ci uchodźcy nie potrafią i nie lubią pracować, to wynika z ich religii, kultury, a nawet kierunków rozwoju literatury. Te ich "makama" - opowiastki łotrzykowskie. Właśnie dlatego każde z nich to przestępca i dlatego, gdzie się pojawią rośnie przestępczość. A gdyby dać im narzędzia budowlane, to na pewno pracowaliby nimi za 1/3 tego co ja. Żadni z nich budowlańcy, to zwykli murarze. 17:12, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KastaF.KastaF.

0 0

Pisowscy prawni opiekunowie Kasty Fachowców bardzo troszczą się o to, aby Kasta Fachowców zachowała monopol na usługi w Polsce. Deregulacja granicy? W żadnym wypadku - blokowanie dostępu do zawodów wykonywanych przez robotników wykwalifikowanych musi zostać uświęcone propagandą zagrożenia ze strony świetnych fachowców koczujących na granicy. Oni nie potrafią utrzymać poziomu cen. Polski budowlaniec i polski hydraulik dawno temu zrozumieli do czego prowadzi otwarcie zawodów dla uchodźców. Na Wyspach kasują dużo mniej niż ich poprzednicy - brytyjscy robotnicy. Internacjonalistyczny sojusz robotników-proletariuszy to fikcja. Dlatego upadł komunizm - przez niedającą się upaństwowić chciwość, która zawsze się rozleje po świecie i żadne prawo tego nie powstrzyma. Dlatego mur musi być - bo to jedyna gwarancja monopolu Kasty Fachowców na golenie Polaków z oszczędności. Przy okazji rozwija się system bankowy - dzięki kredytom na remont - same plusy! Trudno zaprzeczyć. 17:21, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%