Zamknij

Nielegalna fabryka papierosów pod Żninem zlikwidowana

10:30, 27.10.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Policjanci CBŚP zlikwidowali w powiecie żnińskim fabrykę i magazyn nielegalnych papierosów. Policjanci odkryli pełną linię służącą do produkcji papierosów, wyprodukowane już papierosy z zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek oraz blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej.

w tym roku 14 fabryk papierosów, 15 krajalni tytoniu, przejęli 240 mln papierosów oraz ponad 475 ton tytoniu. Działania są prowadzone często z innymi jednostkami Policji, Strażą Graniczną czy Krajową Administracją Skarbową, ale także ze służbami innych państw. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę i magazyn papierosów, krajalnię tytoniu oraz przejęli nielegalne papierosy czy tytoń.

W piątek, 22 października, policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w powiecie żnińskim fabrykę i magazyn nielegalnych papierosów. Policjanci odkryli pełną linię służącą do produkcji papierosów, wyprodukowane już papierosy z zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek oraz blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej. Przejęto także mnóstwo półproduktów służących do produkcji papierosów.

Fabryka działała na prywatnej posesji w wynajętym pomieszczeniu gospodarczym, natomiast w domu mieszkali pracownicy. Tam policjanci znaleźli marihuanę. Kolejne miejsce znajdowało się w Bydgoszczy, gdzie wynajmowano magazyn, w którym ukryto 48 tys. papierosów. Zabezpieczono także maszynę do produkcji papierosów, której wydajność wynosi około milion papierosów dziennie.

Według funkcjonariuszy gang działał na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od kwietnia 2021 roku. Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Szubinie, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%