Zamknij

Węzeł Markowice na obwodnicy Inowrocławia otwarty

13:16, 16.11.2018 | i
Skomentuj
Fot. GDDKiA O/Bydgoszcz
REKLAMA

16 listopada oddany do ruchu został węzeł Markowice na istniejącej obwodnicy Inowrocławia. Łącznice, rondo i skrzyżowanie pozwalają zjechać z obwodnicy do Markowic i Bożejewic oraz wjechać na obwodnicę w kierunku południowym (Konin - Poznań).

19 km obwodnica Inowrocławia w ciągu dróg krajowych 15 i 25 została otwarta w lipcu 2017 roku. Trasa znacznie skraca czas przejazdu na trasie Toruń – Poznań/Konin. Przed otwarciem obwodnicy podpisano aneks do umowy na roboty uzupełniające, które zakładały realizację dodatkowego węzła w Markowicach. Prace miały na celu skomunikowanie miejscowości Markowice z obwodnicą Inowrocławia oraz z siedzibą gminy w Strzelnie. Budowa nowego węzła w Markowicach jest efektem starań lokalnej społeczności.

Nowy węzeł na obwodnicy Inowrocławia otworzyli dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA Jarosław Gołębiewski i kustosz sanktuarium w Markowicach, ks. Jacek Dziel.

- Bardzo się cieszę się, że otwieramy dziś tak istotny dla mieszkańców Markowic i okolicznych miejscowości wiadukt. Po pierwsze, komunikuje on mieszkańców z obwodnicą Inowrocławia i zapewnia lepsze połączenie z centrum gminy, czyli ze Strzelnem - powiedział podczas uroczystości otwarcia węzła wojewoda Bogdanowicz.

Inwestorem tego zadania jest bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jego dyrektor, Jarosław Gołębiewski powiedział, że w pierwotnym planie budowy obwodnicy Inowrocławia, węzła w Markowicach nie było.

Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach ks. Jacek Dziel zwrócił uwagę na to, że nowy węzeł pomoże pielgrzymom i turystom w odkryciu Markowic, najstarszej wioski w Polsce.

Po otwarciu węzła w Markowicach nadal realizowane są prace na II etapie budowy obwodnicy Inowrocławia tzw. łącznik. Prace na tym prawie 5 km odcinku zakończą się pod koniec 2019 roku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz