Zamknij

Zadziwiająca łapówka podczas kontroli drogowej

10:06, 19.02.2019 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Inowrocławscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zostali poddani niecodziennej próbie korupcyjnej.

W sobotę (16 lutego) w Inowrocławiu na ul. Rynek policjanci dostrzegli kierowcę jednego z jadących samochodów bez zapiętych pasów. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy, za co został pouczony. Za brak zapiętych pasów policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 50 zł.

- Mężczyzna, po tym, jak przeanalizował swoją sytuację i uznał, że wysokość mandatu jest taka, a nie inna, „w podzięce” przekazał policjantom 200 zł. Pieniądze włożył do torby służbowej jednego z nich. Na to reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje dalszy przebieg wypadków asp. szt. Izabella Drobniecka,  oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji.

"Szczodry" dla policjantów kierowca następnego dnia usłyszał zarzut udzielenia policjantom korzyści majątkowej. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Musi też wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys.zł. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli sąd zakwalifikuje całe zdarzenie jako mniejszej wagi, zagrożenie karą jest niższe i wynosi do 2 lat pozbawienia wolności.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MaciejMaciej

6 0

Kolejny sukces polskiej policji, którym warto się pochwalić. 11:13, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz