Zamknij

Napadniętej 77-latce na pomoc ruszyło małżeństwo. Bandyta już "za kratkami"!

10:44, 26.02.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Przykład godny naśladowania. Dzielne małżeństwo ruszyło na pomoc napadniętej i okradzionej 77-letniej kobiecie. Mężczyzna po pościgu doprowadził do zatrzymania bandyty, a jego żona zaopiekowała się poszkodowaną.

W sobotę (23 lutego) około godz. 21.00, na ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu napadnięta została  77-letnia kobieta. Przed przejściem dla pieszych, w czasie oczekiwania na zielone światło, została zaatakowana. Napastnik uderzył ją w głowę, wyrwał torebkę i uciekł. Świadkami tego napadu było małżeństwo, jadące samochodem. Kierujący mężczyzna zatrzymał auto.  Żona wysiadła z samochodu, by  zaopiekować  się poszkodowaną kobietą, a mężczyzna ruszył za bandytą.

Na jednej z ulic zajechał mu drogę i zatrzymał go. Mężczyźni szarpali się. Wołanie o pomoc interweniującego mężczyzny usłyszał jeden z policjantów z drogówki, który poza służbą przebywał w tym rejonie. Policjant w cywilu podbiegł do szarpiących się mężczyzn i pomógł świadkowi przy obezwładnieniu napastnika. Wezwał też patrol policji. Napastnik trafił do policyjnego aresztu, a skradziona torebka została odzyskana.

- Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec gminy Inowrocław. Zarzut, który mu postawiono to rozbój. Zebrane przez kryminalnych dowody w sprawie doprowadziły do tego, że wczoraj (25 lutego) zatrzymany doprowadzony do oskarżyciela usłyszał zarzut rozboju. Dziś (26 lutego) mężczyzna stanie przed sądem, który rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia - poinformowała  asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz