Zamknij

W centrum Świecia zmarł bezdomny. Miasto chce zamurować budynek

17:08, 19.01.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

W zrujnowanej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 98 w zeszłym tygodniu zmarł jeden z dzikich lokatorów. Czy miastu uda się skutecznie zamknąć wejścia do budynku i pozbyć problemu bezdomnych?

O tym, że w kamienicy przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ulicą Krasickiego mieszkają bezdomni pisaliśmy już w grudniu. Dobrze to miejsce znają świeckie służby mundurowe.

- Raz w miesiącu patrolujemy miejsca, w których mogą przebywać bezdomni – informuje Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. – Za każdym razem proponujemy tym osobom przeniesienie do schroniska dla bezdomnych, ale ci, którzy chcieli, już tam są, a ci, co zostali nie chcą nigdzie się przenosić.

Już w grudniu Witt alarmował, że przebywanie tam jest niebezpieczne, bo kamienica jest w fatalnym stanie. Mówił o tym, że miasto chce zamurować wejścia do kamienicy, bo zabijanie okiennych i drzwiowych otworów deskami jest nieskuteczne. Okazuje się, że nie jest to takie proste, bo budynek ma sześciu właścicieli. Cztery to osoby prywatne, a swoje udziały mają też Gmina Świecie i Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

11 stycznia  w budynku przy Wojska Polskiego 98 znaleziono ciało bezdomnego. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni reanimowali 71-letniego mężczyznę, jednak nie udało się go uratować.

To był dodatkowy impuls dla urzędników by przyspieszyć działania związane z zamiarem zamurowania wejść do domu.

- Chcemy zabezpieczyć ten budynek przed wchodzeniem tam osób bezdomnych – mówi Krzysztof Kułakowski, wiceburmistrz Świecia. – Potrzebna do tego jest zgoda wszystkich właścicieli. Wystąpiliśmy do nich o wyrażenie zgody na zamurowanie drzwi i okien oraz gotowość współfinansowania tych prac proporcjonalnie do posiadanych udziałów w nieruchomości – dodaje.

Do urzędu nie dotarły jeszcze żadne odpowiedzi od właścicieli nieruchomości. Nie ma żadnej gwarancji na to, że w ogóle się odezwą – w końcu gmina chce od nich pieniędzy na zrealizowanie swojego pomysłu.

(źródło: swiecie24.pl)

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone