Zamknij

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się pięciorgiem dzieci w Świeciu

17:01, 01.02.2018 | -
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się pięciorgiem dzieci w Świeciu. Najmłodsze miało 5 lat.

Blisko 2,2 i 1,8 promila alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy w takim stanie opiekowali się swoją piątką dzieci. Po interwencji policjantów zostały one przekazane do domu dziecka. Na szczęście nie doszło do tragedii. Teraz o dalszym losie rodziny zdecyduje sąd. 33-letniej kobiecie i 45-letniemu mężczyźnie mogą grozić poważne konsekwencje prawne w związku z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem.

1 lutego około 19.50 policjanci w Świeciu zostali powiadomieniu o pięciorgu dzieci, nad którymi pieczę mieli pijani rodzice.  We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu 33-latkę i 45-letniego mężczyznę oraz pięcioro dzieci, spośród których najmłodsze miało 5 lat.

- Rodzice byli pod wyraźnym działaniem alkoholu - badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety blisko 2,2 promila, a u mężczyzny blisko 1,8. Po wezwaniu lekarza zostali oni przebadani. Ponieważ dalsze sprawowanie opieki nad dziećmi przez pijanych rodziców było niemożliwe, podjęto decyzję o przekazaniu ich do domu dziecka. Dorośli natomiast zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, aby tam wytrzeźwieli. Sprawą zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję o dalszym losie rodzeństwa - informuje  sierż. szt. Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu nad Wisłą.

(-)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone