Zamknij

Nie doszło do wywrotki TIR-a, bo bariera energochłonna stanęła na drodze

12:10, 16.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

O dużym szczęściu może mówić kierowca TIR-a, który zasłabł podczas jazdy krajową "5" w Dworzysku (powiat świecki). Do poważnego wypadku nie doszło, bo ciężarówka zatrzymała się po uderzeniu w bariery energochłonne.

W minioną sobotę, 14 kwietnia, przed godziną 7.00, na krajowej "5" w Dworzysku (powiat świecki), policjanci „drogówki” sierż. szt. Marcin Wróblewski i sierż. szt. Sławomir Pauka podczas patrolu zauważyli samochód ciężarowy, który zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w bariery energochłonne. Pojazd omal nie zjechał ze skarpy. Z kabiny ciężarówki wysiadał mężczyzna. Policjanci zauważyli, że chwiał się na nogach i był blady. Okazało się, że przyczyną wypadnięcia z drogi ciężarówki było zasłabnięcie 55-letniego kierowcy.

- Policjanci natychmiast udzielili pomocy mężczyźnie. Posadzili go w radiowozie oraz podali wodę do picia. Po chwili kierowca poczuł się lepiej. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, jednakże mundurowi nie zalecali mu dalszej jazdy - poinformowała sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Na miejsce zdarzenia przyjechał inny kierowca firmy transportowej, który przejął prowadzenie TIR-a.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone