Zamknij

Policjanci z Bydgoszczy likwidują narkotykowy proceder w świeckim powiecie

12:37, 23.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali kolejne osoby zamieszane w przewóz i wprowadzania do obrotu na terenie Polski niedozwolonych środków psychoaktywnych. Trzech mieszkańców powiatu świeckiego decyzją sądu zostało aresztowanych na najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadzają przed sąd kolejne osoby zamieszane w narkotykowy biznes na terenie powiatu świeckiego.

Pierwszy podejrzany wpadł w ubiegłym roku na początku września. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek zajmował się nabywaniem za granicą niedozwolonych środków psychoaktywnych. W jego samochodzie policjanci znaleźli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący przemytu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Podejrzany nie działał sam. Zatrzymania kolejnych osób były kwestią czasu.

Na początku sierpnia (2.08.2018) został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na trzy miesiące 32-latek, który również usłyszał zarzut dotyczący przewozu znacznych ilości narkotyków z zagranicy.

Kolejne zatrzymania miały miejsce we wtorek (21.08.2018). 38- i 25-latek zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania i dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Młodszy z zatrzymanych będzie odpowiadać za przewóz z zagranicy znacznych ilości środków odurzających. Natomiast starszy odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Piątą osobą zamieszaną w narkotykowy biznes jest również mieszkaniec powiatu świeckiego, który odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 37-latek, w tym samym dniu co jego koledzy, został doprowadzony z więzienia do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące transgranicznego przewozu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu.

Zebrane dowody wskazują, że podejrzani od 2014 roku do sierpnia 2016 roku wprowadzili na czarny rynek nie mniej niż 35 kg amfetaminy oraz 12 kg marihuany i znaczne ilości kokainy. Sąd wszystkich tymczasowo aresztował na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z zagranicy oraz ich wprowadzenie do obrotu na terenie RP.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone