Zamknij

Rozbójnik, którego ścigała policja na północy regionu, tymczasowo aresztowany

13:10, 08.06.2019 | i
Skomentuj
Fot. Policja
REKLAMA

Świecki sąd tymczasowo aresztował 25-letniego mężczyznę, który w minioną środę (5 czerwca) napadł na stację paliw w gminie Świecie. Po dramatycznym pościgu rozbójnik został zatrzymany w Bysławiu.

Do napadu na stację benzynową w gminie Świecie doszło w środę (5 czerwca) przed godz.  22.00. Do jednej ze stacji paliw wszedł młody mężczyzna. Wymusił na ekspedientkach wydanie pieniędzy. Kobiety w obawie o swoje życie i zdrowie wyjęły gotówkę z kasy. Sprawca zabrał łup i uciekł.

Policjanci z komendy w Świeciu na podstawie uzyskanego rysopisu wytypowali prawdopodobnego sprawcę oraz ustalili samochód, którym się poruszał. Informacja o napadzie została natychmiast przekazana policjantom z całego województwa.

Po godz. 23.00 na terenie Grudziądza miejscowi policjanci „namierzyli” uciekiniera i podjęli próbę zatrzymania audi. Kierowca nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg, do którego dołączyli również policjanci ze Świecia.

Kierowca audi pędził w kierunku Tucholi. Na obwodnicy Świecia policjanci ustawili posterunek blokadowy złożony z dwóch samochodów ciężarowych. Sprawca nie reagował na sygnały policjantów, ominął blokadę, usiłując równocześnie potrącić mundurowych. W obławie za uciekającym uczestniczyli już wtedy policjanci ze Świecia, Grudziądza i Tucholi. Pościg zakończył się w Bysławiu (pow. tucholski). W trakcie zatrzymania policjanci użyli broni.

Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego. W wyniku podjętych przez policjantów działań mężczyzna nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy.

- W piątek, 7 czerwca mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój, czynną napaść na policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Świeciu został tymczasowo aresztowany na  3 miesiące - poinformowała podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz