Zamknij

Dzieci ze Stopki i Okola dbają o porządek w swoich wioskach

12:21, 12.04.2017 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

- W tym roku rozpoczęliśmy sprzątanie naszych wiosek Stopki i Okola już w marcu. Prace te rozłożyliśmy w czasie, bowiem jest bardzo dużo do zrobienia. Po zimie nazbierało się mnóstwo śmieci – relacjonuje sołtys Barbara Heise.

Godnym podkreślenia jest fakt, że do akcji z własnej inicjatywy włączyły się dzieci,które od kilku dni sukcesywnie sprzątają najbardziej zaśmiecone miejsca. Są to: Julia Sobczyk, Małgorzata Promińska, Magdalena Kępa, Oliwia Ufnal, Jakub Kolankowski, Jakub Łęgowski, Jakub Żuchelkowski, Jakub Szefs, Dominik Nowicki, Mariusz Machowiec oraz bracia Mateusz i Michał Knepka. Tylko w samej Stopce dzieci nazbierały ok. 70 worków śmieci. A to jeszcze nie wszystko. 

- Po świętach czeka nas sprzątanie Okola. Do akcji włączyli się również dorośli: panie Ania Tomaszewska, Agnieszka Szefs, Ewa Kępa oraz państwo Rybakowie, Biedakowie i Jabłońscy. Całą akcję pilotuję wraz z mieszkańcami: Anną Tomaszewską, Justyną Heise i Adamem Dobrowolskim, który zasponsorował worki i rękawiczki dla dzieci. Przez najbliższy czas będziemy likwidować kolejne dzikie śmietniki – opowiada sołtys sołectwa Okole.

Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich mieszkańców Stopki i Okola do włączenia się w sprzątanie. Worki i rękawiczki można odbierać w sklepie "U Adama".

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz