Zamknij

Jarmark Cysterski z bitwą z Krzyżakami w Koronowie w weekend

12:21, 28.07.2017 | i
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę i niedzielę (29-30 lipca) odbędzie się w Koronowie już po raz 15. Jarmark Cysterski. Największą atrakcją będzie niedzielna inscenizacja bitwy pod Koronowem.

Uroczyste otwarcie jubileuszowego, XV Jarmarku Cysterskiego rozpocznie się o godz. 13.00 w sobotę, 29 lipca. Nie zabraknie salw armatnich i pojedynków rycerskich. Od 14.00 rozpocznie się „Turniej bojowy", a po nim pokaz umundurowania i uzbrojenia oraz walki na szable. Przed godz. 18.00,  organizator wydarzenia, miasto i gmina Koronowa, zaprezentuje jubileuszową niespodziankę. O godz. 18.00 ma rozpocząć się mecz piłki rycerskiej, po nim odbędzie się Turniej Dam. Kolejną widowiskową atrakcją będzie „Nocne palenie wioski", czyli najazd Krzyżaków na Byszewo. Sobotni wieczór zakończą: Fireshow połączony z pojedynkami koronowskich templariuszy o miano „Pierwszego miecza Koronowa" oraz „Wieczór z muzyką."


Niedziela (30 lipca) rozpocznie się tradycyjną Mszą św. Rycerską w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Jarmark  na Polach Tuszyńskich wznowiony zostanie o godz. 13. O 15.00 rozpocznie się niezwykle widowiskowa inscenizacja „Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem".  Po niej, pokaz rycerzy konnych i zakończenie jubileuszowego, XV Jarmarku Cysterskiego.


Zarówno w sobotę, jak i niedzielę na terenie jarmarku czynna będzie wioska rycerska, obóz koronowskich templariuszy oraz harcerzy, a także wioska tzw. zawodów dawnych (m.in. kowal, kaletnik, zielarka). Będą kramy i stoiska handlowe. Nie zabraknie atrakcyjnych konkursów dla publiczności.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

koniec PO, ZSLu i rykoniec PO, ZSLu i ry

1 1

W Koronowie BIEDA aż piszczy, BEZROBOCIE POnad 20 %, ZADUPIE jakich mało w Polsce !!! A gliszczyński przez 11 lat urządza "igrzyska". "Beczka piwa" i wielu "zadowolonych" !!! 12:58, 30.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz