Zamknij

Pierwszy w kraju wyrok WSA ws. dekomunizacji dotyczy Koronowa

22:47, 11.10.2017 | Koronowo.net.pl
Skomentuj Koronowo. Autor: Pit1233 /z: Wikipedia/
REKLAMA

Dzisiaj,11 października, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy wydał orzeczenie w sprawie dekomunizacji nazw ulic w Koronowie. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Przypomnijmy, że większość zmian nazw ulic, propagujących w jakiś sposób komunizm została wykonana w Koronowie prawidłowo. Wojewoda  Mikołaj Bogdanowicz miał zastrzeżenia tylko do dwóch: Zawadzkiego i Krasickiego.

W tym pierwszym przypadku chodziło o komunistycznego dygnitarza Aleksandra Zawadzkiego. Zmieniono go więc na Tadeusza Zawadzkiego - żołnierza Armii Krajowej. W drugim przypadku działacza komunistycznego Janka Krasickiego, zmieniono na biskupa Ignacego Krasickiego.

Wojewoda uchylił te zmiany, więc sprawa trafiła do sądu. Dzisiaj zapadł wyrok - unieważniający decyzję Mikołaja Bogdanowicza. Oznacza to, że Koronowo nie musi przygotowywać nowej uchwały ws. dekomunizacji nazw ulic.

(Koronowo.net.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KRASICKIKRASICKI

5 3

Następny głupek PISowski ,miesza 17:52, 15.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

koniec PO, ZSLu, tyckoniec PO, ZSLu, tyc

0 0

Tylko SBek lub KOMUCH mógł wymyślić tak *%#)!& zmianę nazw ulic w Koronowie. Precz z Sodomą i Gomorą ZBOCZONYCH lewaków, ZDRAJCÓW i DONOSICIELI !!! Kiedy niemieckie ZAKŁAMANE, media typu wp, onet, fakt, lisweek, tVałszN, PolSzmat, radio Zet, express bydgoski, gazeta pomorska itd. zostaną wyrzucone z Polski ??? Mniejszości etniczne stanowią w Polsce 3% społeczeństwa. I tyle POwinny mieć mediów !!! Ile mają ??? POnad 90%. To HAŃBA dla NARODU POLSKIEGO. 16:06, 24.05.2018


GlupolGlupol

0 0

Kto na co pozmieniał.....zmieniono, ale kto Wojewoda czy Rada Koronowa? Za *%#)!& jestem chyba na to.... 07:54, 19.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz