Zamknij

Gazyfikacja Tryszczyna i Wtelna. Jaki koszt przyłączenia?

14:11, 16.03.2018 | Igor Nigmański
Skomentuj Źródło: www.psgaz.pl
REKLAMA

Polska Spółka Gazownictwa planuje na terenie gminy Koronowo realizację projektu polegającego na budowie dystrybucyjnej sieci gazowej.

Gaz do miejscowości Tryszczyn oraz Wtelno miałby dotrzeć od strony Szczutek oraz Osówca.

- Koszty przyłączenia są regulowane Taryfą nr 6 i  klient indywidualny wnosi jednorazową opłatę w wysokości 2.222,97 złotych brutto - wyjaśnia Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. - Opłata ryczałtowa w tej wysokości dotyczy przyłączenia do sieci dystrybucyjnej przyłączem o długości nie większej niż 15 metrów. W przypadku przyłączy dłuższych niż 15 metrów stawka opłaty za każdy dodatkowy metr wynosi 79,43 złotych brutto - dodaje. 

Omawiana taryfa definiuje przyłącze jako odcinek instalacji od gazociągu zasilającego do kurka głównego. Dodatkowo klient odpowiedzialny jest za zaprojektowanie, wykonanie i zakup odbiorników gazowych. Koszta uzależnione są od wycen projektantów i wykonawców.

Inwestycja ujęta jest w Projekcie Strategicznym pn. „Gazyfikacja powiatu bydgoskiego i nakielskiego”. 

- PSG przeprowadziła postępowanie na wyłonienie projektanta, z którym podpisano już umowę. Zgodnie z jej zapisami okres projektowania powinien zakończyć się w 2019 roku. Decyzja o realizacji inwestycji zostanie podjęta po uzyskaniu dofinansowania z UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 - mówi Artur Michniewicz.

W najbliższym czasie odbędzie się cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami. Pierwsze spotkanie już 21 marca w Tryszczynie.

(źródło: koronowo.net.pl)

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz