Zamknij

Piknik "Łatwo pomagać" w Pieczyskach. Pomocy potrzebują dzieci chore na raka

12:00, 06.08.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zaprasza po raz trzeci na piknik charytatywny "Łatwo Pomagać", który odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia, na plaży w Pieczyskach koło Koronowa.

Z plakatu o przyjście na piknik "Łatwo Pomagać" ludzi dobrej woli proszą Lilianka i Antoś. Nie przypadkiem. Lilianka, rok temu, bawiąc się z nami na pikniku, była już po intensywnym leczeniu szpitalnym w fazie leczenia domowego i miała już tylko cieszyć się dzieciństwem na łonie rodziny. Jednak największe okrucieństwo chorób nowotworowym polega na tym, że wracają i rodzice jak wyrok słyszą słowa: WZNOWA (!) Dlatego Lilianka musiała ponownie zmierzyć się z choróbskiem. Trafiła na długie miesiące do izolatki, znowu w jej ciałko lała się chemia, by w końcu przejść przeszczep, a ma zaledwie trzy latka. Antoś z kolei zachorował jako pięciolatek. Dziś, jako sześciolatek, jest już n- dobę po przeszczepie i patrzy z nadzieją przez szybę z 9. szpitalnego piętra na ptaki, drzewa, ludzi... I w jego przypadku dni izolacji nie da się zliczyć. To są Wielcy Wojownicy!!! najsmutniejszego oddziału w szpitalu, który nigdy nie świeci pustkami.

Na dziecięcej onkologii ciągle niestety przybywa pacjentów. Możemy takich historii jak Lilianki i Antka przytaczać wiele. Do szpitala trafiają  maluszki zaraz po narodzinach, dzieci zabrane ze swoich urodzin, chłopcy zgarnięci z boisk piłkarskich... Na nowotwór nie ma reguły. Zazwyczaj omdlenie, zawrót głowy, boląca noga nie zapowiada tego najgorszego, ale nie zawsze tak jest. I wtedy dziecko, rodzina wpada w okrutny wir choroby. I w tym trudnym czasie najbardziej potrzebna jest wyciągnięta dłoń drugiego człowieka. NIE WOLNO nam zostawiać RODZIN ONKOLOGICZNYCH samych. Każdy ma coś, co może zaoferować drugiemu człowiekowi, a zwłaszcza gdy mowa o tych najsłabszych, najdelikatniejszych - wychudzonych kruszynkach z onkologii. POMÓŻMY IM PRZETRWAĆ TEN TRUDNY CZAS.

 Na pikniku w Koronowie przygotowano wiele atrakcji m.in:

  • Festiwal Kolorów, 
  • muzyka na żywo,
  • rejsy stateczkiem,
  • wielkie dmuchane zamki, walce,  eurobungee, kulki,
  • animacje dla dzieci w towarzystwie najlepszych klaunów,
  • loteria fantowa KOŁO FORTUNY - każdy los wygrywa (!)
  • bardzo ciekawe licytacje, np. pobyt dla dwojga w ośrodku wypoczynkowym nad morzem, vouchery na torty, sprzęt AGD.
  • towarzystwo najpopularniejszych postaci z bajek,
  • smaczne jedzonko,
  • spotkanie z psem ratowniczym i wiele innych

Czym więcej osób się przyłączy, tym bardziej pomożemy dzieciom, pacjentom onkologii, hematologii i transplantologii. Wszystkie te dzieci walczą o swoje życie i bardzo potrzebują naszego wsparcia.

Pieniądze, jakie zebrane zostaną podczas pikniku przeznaczone będą na wsparcie pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Choroba dziecka to ogromne obciążenie finansowe dla rodziny i bardzo często przeniesienie swojego życia na wiele miesięcy, a i też lat, do murów szpitalnych. Dlatego już po raz kolejny chcemy wesprzeć tych dzielnych Wojowników i ich rodziny w tym trudnym dla nich czasie.

Główni organizatorzy pikniku to:
Stowarzyszenie Łatwo Pomagać
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie
Nr zbiórki:2017/5392/OR
Wesprzeć można nas również wpłatą na konto
BNP Paribas: 56160014621838492930000001
tytuł: ONKO - ZBIÓRKA II
Możliwość wpłaty z PayPal: stowarzyszenielatwopomagac@gmail.com

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz