Zamknij

Torunianin po pijaku opluł i kopał flagę państwową. Usłyszał wyrok

12:26, 06.03.2018 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Autor: Kpalion /z: Wikipedia/

37-letni Przemysław L., który w październiku ub.r. na demonstracji KOD podeptał, kopał i opluł biało-czerwoną flagę, został ukarany przez toruński sąd. - Okoliczności popełnienia czynu były drastyczne - uzasadniał sędzia. Mężczyzna będzie musiał przepracować społecznie po 30 godzin przez dwa lata.

W październiku ub.r. toruński Komitet Obrony Demokracji demonstrował na pl. Teatralnym. Kilkanaście osób trzymało litery układające się w napis "Konstytucja". Chcieli w ten sposób przypomnieć partii rządzącej i prezydentowi RP o istnieniu ustawy zasadniczej i przestrzeganiu prawa. 

Do manifestacji przyłączył się 37-letni Przemysław L., wcześniej nieznany w środowisku lokalnych działaczy KOD. Jednego z uczestników poprosił o państwową flagę. Po chwili zerwał biało-czerwoną z drzewca i zaczął po niej deptać, kopać i pluć. 

Mężczyzna tłumaczył swoje nieodpowiedzialne zachowanie alkoholem i głupotą. 

W poniedziałek Sąd Okręgowy uznał, że 37-latek znieważył flagę państwową. 

- Okoliczności popełnienia tego czynu były drastyczne. Oskarżony działał z premedytacją. Było to działanie przemyślane i zaplanowane - tłumaczył na antenie Radia PiK sędzia Zbigniew Lewczyk.

Przemysław L. został skazany na dwa lata ograniczenia wolności. Przez ten czas będzie musiał przepracować społecznie po 30 godzin w miesiącu. Wyrok nie jest prawomocny.

(źródło ddtorun.pl)

(MT)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Czy, to nie?Czy, to nie?

3 3

Troll=Troll tutaj się produkujący? 11:18, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

1 3

dawać tutaj tą wiadomość o troll-trollu, bo jest prawie mój przyjaciel? 15:04, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone