Zamknij

Marek Żydowicz wyróżniony tytułem „Promotor Polski”

09:52, 13.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Marek Żydowicz. Fot. Jacek Nowacki

Marek Żydowicz, dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage został przez Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wyróżniony tytułem „Promotor Polski”, przyznawanym osobom, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym budują wizerunek polskiej marki narodowej.

Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim - ludzie. Stąd też, od 2017 roku, Fundacja „Teraz Polska” promuje osoby, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Tytułem „Promotor Polski” przez Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”  wyróżniony został Marek Żydowicz, dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage. W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia, Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, wyraził uznanie dla dokonań Marka Żydowicza na polu kultury oraz działania na rzecz stworzenia jednego z największych festiwali filmowych na świecie.

Wśród dotychczasowych laureatów tego wyróżnienia znajdują się m. in.: prof. Marian Zembala - wybitny kardiochirurg i pionier polskiej transplantologii, Wojciech Kuśpik - prezes zarządu Grupy PTWP SA. i inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Krzysztof Pruszyński - twórca marki Blachy Pruszyński, Andrzej Szumowski - prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

Wręczenie wyróżnienia Markowi Żydowiczowi odbyło się  wczoraj, w poniedziałek, 12 marca w CKK Jordanki w Toruniu w ramach XXV edycji kongresu WELCONOMY FORUM.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

Lubię kinoLubię kino

5 6

Szkoda, że już nie promotor Bydgoszczy, choćby we współpracy z Toruniem... Tego festiwalu duża szkoda. 15:32, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TortorTortor

2 7

Pis zawsze wyróżnia Pis. 17:07, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ty Tor tor masz cos Ty Tor tor masz cos

4 5

jaki PiS ?
Co ta nagroda ma wspólnego w PiS-em?
Zajmij się człowieku lepiej powiazaniami Bruskiego z Kowalskim który opublikował tekst nawołujący Bruskiego do wyrzucenia Camerimage z Bydgoszczy.
Kowalski to plagiator skazany sądownie i kłamca tez sądownie skazany, a Bruski takiego zatrudnia do prac promocyjnych i słucha jego rad.
Może lepiej napisz do Bruskiego by wyjaśnił dlaczego wyrzuca Camerimage z Bydgoszczy?
Pan Żydowicz zasłużył na to wyróżnienie bo promuje Polskę w świecie tylko politycy tacy jak Bruski wspólnie z dziennikarzami ( wcześniej prezydent Zdanowska w Łodzi- dziś skazana za kłamstwo w celu wyłudzenia kredytu dla konkubenta) niszczą świetna pracę p. Żydowicza i jego zespołu bo chcą zawałaszczać to POlitycznie.
Pan Żydowicz odchodził z Camerimage najpierw z Torunia, potem Łodzi i teraz Bydgoszczy bo nie chce się zgodzić na korupcje lub polityczne uzależnienie. Słusznie!
Brawo panie Marku! Niech pan nie czyta takich nieuczciwych ludzi jak tor-tor.
20:12, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Lubię Kinodo Lubię Kino

4 6

Może jeszcze nie wszystko stracone, może pan Bruski przejrzy na oczy, że go oszust Kowalski ( oszust bo ma wyroki za publikowanie kłamstw i plagiat książkowy) wpuścił w maliny. Pan Żydowicz w odpowiedzi na to co zrobił p. Bruski wprost powiedział, że doradcy szkodzą prezydentowi i... miał rację.
Wielki wstyd dla Bydgoszczy, że prezydent słucha oszusta i szkodzi firmom bydgoskim które apelowały do niego by zmienił stanowiska w sprawie Camerimage bo one starca duże pieniądze.
Prywatne pomysły pana Kowaklskiego i pana Bruskiego ważniejsze niż dobro naszego Miasta?
Panie Bruski - w taki sposób jest pan na najlepszej drodze do przegrania wyborów! 20:16, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

8 4

Mam wrażenie, że Żydowicz sam pisze te bzdety, bo bydgoszczanie twierdzą, że mu 500 tysi wystarczy, że żadne miasto w Polsce nie na da schyłkową imprezę w 2018 ani złotówki więcej. 20:49, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MelomanMeloman

8 4

moim skromnym zdaniem pieniądze, które Bydgoszcz dawał panu Żydowiczowi można lepiej zagospodarować z korzyścią dla naszej kultury i to tej z której miasto nasze jest najbardziej znane i cenione - MUZYCZNEJ. Najsilniejsza w tej części Europy katedra fortepianu, świetna filharmonia, niezła opera o jazzie nie wspominając. Bydgoszcz to miasto muzyki, nie sportu, nie filmu, nie upadającej Pesy! 22:51, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do b-szczaninado b-szczanina

5 2

hahahahaha masz wrażenie hahahaha a może masz wizje, jak wtedy kiedy napuszczałeś Bruskiego by wyrzucił Camerimage z Bydgoszczy?
Bydgoszczanie to się wstydzą takich jak ty oszustów medialnych i jak się okazuje pr-owych
Pan Żydowicz dostaje wyróżnienie Teraz Polska o którym ty nawet pomarzyć nie możesz, Zaleski chce budować w Toruniu Centrum Camerimage, Szef Oscarowej Akademii zaprasza Pana Żydowicza na Oscary, a ty bredzisz bzdury o schyłkowej imprezie? buhahahaha
Prawie jak Bruski o schodzącej marce Camerimage... hahaha
To podobieństwo wskazuje , że jesteś Kowalskim - Oszustem skazanym za pisanie i publikowanie kłamstw lub plagiatowanie czyichś książek. Paragraf 212 KK.
Masz jeszcze czelność formułować kolejne pomówienia?
BRUSKI przez ciebie przegra wybory ... ty pseudo-doradco pr-owy, typku spod ciemnej gwiazdy pozbawiony etyki pismaku.

23:03, 14.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MuzykMuzyk

3 1

To się nie porównuj do Camerimage bo jesteś śmieszny a do tego typowy zawistny polaczek z ciebie wychodzi, sfrustrowany megaloman grający we fraku ...prawie jak do kotleta... a tak naprawdę to żadna orkiestra znacząca na świecie by ciebie nie zatrudniła, cóż ci zostaje ? Pluć na innych!? Wstyd.
Wole grac w jassie niz *%#)!& takie idiotyzmy jak ty, że pieniądze na Camerimage mozna wydać na muzyków i to bezie korzystniejsze. Jesteś żałosnym żępajłą. Prawdziwy muzyk potrafi szanować innych i takich jak ja i takich jak ci co robią Camerimage . Ty jesteś chciwym frustratem pełnym zawiści. A naprawdę prowincjonalnym grajkiem. 12:29, 16.03.2018


MuzykMuzyk

4 7

A ja uważam, że z muzyki to jesteśmy znani bardzo niszowo i to głównie w Polsce, więc długo jeszcze przez MUZYCZNE wydarzenia nie osiągniemy takiej promocji jaką dawał nam CAMERIMAGE.
Przykro mi to stwierdzić, ale chociaż jestem muzykiem stać mnie na obiektywizm. 23:06, 14.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

4 2

Jak grasz jass w Mózgu to się nie dziw, że jesteś niszowy.
A - jako muzyk powinieneś to wiedzieć - muzyka nie jest do robienia promocji. Trzeba było uważać na lekcjach i poczytać trochę Szwalbego. 23:19, 14.03.2018


Widać pieskiWidać pieski

6 6

Widać pieski ostrza sobie ząbki na kasę po Camerimage. Nic nie wykreowaliście znaczącego w Polsce a co dopiero na świecie więc skamlecie przeciw Camerimage.
Ale pamiętajcie wszystko do was wróci , a szczególnie zło które wyrządzacie innym.
To naprawdę żałosne ale jesteście małymi pieskami , tchórzliwie szczekającymi siedząc w budach.
macie coś do Pana Żydowicza to wezwijcie go na debatę.
Obserwuję to co się dzieje i widzę że racja jest po jego stronie. Prezydent się skopmromitował!
A tzw. ludzie kultury zamiast bronić Camerimage dla Bydgoszczy jak sępy, jak zgłodniałe wściekłe psy rzucają się na coś co jest poza waszym zasięgiem.
23:12, 14.03.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Mareczku drogiMareczku drogi

4 3

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dyskutować z krzykaczem, który każdego zlekceważy i obrazi. Camerimage to nie jest impreza kulturotwórcza, to rodzaj targów dla operatorów i arena próżności celebrytów z piątej ligi. W branży filmowej więcej dla bydgoskiego środowiska robą Sauter i Cuske, bo oni tu są, tu tworzą... Pan Żydowicz chce nam wmówić, że tu przeniesie fabrykę snów. OK, każdy ma prawo zarabiać kasę i chwalić swój ogonek. Camerimage to zbasowane dźwięki z głośników, zarobek dla opery, trochę cekinów i konfetti. Ale na Boga, nie mówcie, że to jest impreza budująca KULTURĘ! 23:41, 14.03.2018


Znasz  p. Żydowicza?Znasz p. Żydowicza?

4 1

Masz czelność zwracać się do nie per Mareczku to sam się przedstaw.
Myślę że Pan Marek nie ma czasu na takich tchórzy jak ty. Na anonimowych trolli.
Jak czytam wypowiedzi np. Bruskiego, Kowalskiego czy np. Matowskiej to myślę że jest ogromna przepaść miedzy prowincjuszami którzy niszczą rozwój Bydgoszczy przez swą indolencję, brak pomysłów, brak osiągnięć. O sorry Kowalski jest uznanym plagiatorem. Jaworski i obywatele kultury hahahahaha pokazali czym są ...nic nie tworząc znaczącego co by dostrzeżono w Poslce a poza nią w ogóle.
Pan Żydowicz nie tylko stworzył coś co cenią artyści, studenci, przedsiębiorcy w Bydgoszczy, Polsce i na świecie, ale bynajmniej swymi wypowiedziami przekonuje bardziej niż Bruski, Kowalski, Jaworski itd.
Co do Sautera i Cuske ( może to ty Cuske?) to co top ma za znaczenie że mieszkają w Bydgoszczy.
Nie przesadzaj też ż tymi osiągnięciami obu panów, Największy do tej pory Sauter ma dzięki Camerimage.
Przemawia przez cienie zawiść i małość prowincjusza.
18:46, 15.03.2018


Zgadzam się,Zgadzam się,

5 1

że środowisko kulturalne Bydgoszczy to kłębowisko zawistnych amatorów którzy będą skakać sobie do oczu jak tylko będzie możliwość podłożenia komuś świni lub zabrania pieniędzy.
Żydowicz jest poza. generuje największe korzyści Pr-we dla Bydgoszczy, To boli takich Jaworskich, Matowskie, Mózgi i innych frustratów.
Camerimage jest świetna platformą edukacyjną. Dla studentów i amatorów.
Bardzo mi się podoba realizowana akcja ze szkołami podstawowymi i policja pt. Sztuka Wyboru. Więć tylko idita będzie twierdził, że Camerimage nie jest kulturotórcze. Wielu studentów i filmowców dzięki Camerimage mogło zrealizować swoje filmy.
Nie kompromituj się człowieku.
18:52, 15.03.2018


do Mareczu drogido Mareczu drogi

4 1

Zaprzeczasz sobie. Obrażasz pana Żydowicza. Nie zauważyłem by jego wypowiedzi były obraźliwe, no chyba że dla ciebie obraźliwe jest powiedzenie prawdy w kulturalnych słowach.
Od razu powiedz, że nie stać cię na konfrontację np. przed kamerami z panem Żydowiczem.
Ocenilibyśmy kto kogo obraża i kto ma rację?
Jest tylko pytanie : czy masz odrobine odwagi cywilnej czy potrafisz obrażać anonimowo?

19:00, 15.03.2018


Ty melomanTy meloman

4 5

Nie Bydgoszcz dawał , tylko Bydgoszcz dawała.
Widać od razu że jesteś z PO i mieszkasz w Bydgoszczu.
Trochę pokory i samokrytycyzmu niedouku.
23:14, 14.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

O ja Cie...O ja Cie...

5 4

No Gość mnie zdemaskował i znokautował...
Przyznaję się - zrobiłem LITERÓWKĘ! Składam samokrytykę i potwierdzam - to niewybaczalny grzech, który na mnie, dzieciach, wnukach... aż do 40 pokolenia ciążyć będzie :(
Rozważam samospalenie 23:51, 14.03.2018


Muzykancie heheheMuzykancie hehehe

5 3

Chodzi o twój brak samokrytycyzmu. Nie rozumiesz , że nigdy muzyka poważna nie będzie konkurencyjna jako nośnik promocji dla Filmu.
Więc nie chrzań bo tak jak popełniasz w pisaniu literówki tak w myśleniu jesteś jedną wielką katasrofą! Nie znasz się to milcz. Albo zapytaj mądrzejszych.
Twoja żenująca pseudo autoironia nie ukryje głupoty.

18:35, 15.03.2018


mikimiki

4 4

Wszystkie wstępy na filmy Camerimage są biletowane, więc na co im więcej niż pół miliona. Nawet na wódę i waciki wystarczy. 00:58, 15.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Po to Po to

4 1

by takie głąby jak ty się dziwiły.
18:36, 15.03.2018


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone