Zamknij

Wolności! Już w niedzielę polskie gwiazdy uczczą w Toruniu 100-lecie niepodległości

19:12, 13.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Natalia Kukulska. Fot. Jacek Nowacki

Czołowi artyści wspólnie na scenie o jednej z nadrzędnych wartości - o wolności. Podczas wyjątkowego koncertu w Toruniu usłyszymy Mariusza Lubomskiego, Natalię Kukulską, Muńka Staszczyka, Anitę Lipnicką, Krzysztofa Zalewskiego, Katarzynę Nosowską i Tomasza Organka.

W najbliższą niedzielę  w Toruniu odbędzie się wyjątkowy koncert  "Wolności!" z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie plenerowej przy Urzędzie Marszałkowskim wystąpią Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Muniek Staszczyk, Tomasz Organek, Anita Lipnicka, Natalia Kukulska i Mariusz Lubomski.

Każda z zaproszonych do Torunia gwiazd opowie o wolności na swój sposób, prezentując wybrane przez siebie utwory. Jest to bowiem wartość, z jednej strony uniwersalna na poziomie narodu, z drugiej bardzo indywidualnie interpretowana na poziomie jednostki. Artyści będą śpiewać o wolności osobistej i historycznej, prezentując zarówno utwory własne jak i należące do kanonu polskiej kultury. Koncert poprowadzi uznany dziennikarz Maciej Orłoś.

Na koncercie usłyszymy nie tylko autorskie piosenki artystów, ale też klasyki polskiej muzyki w zupełnie nowym wydaniu. Aranżacje przygotuje zespół pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego z gościnnym udziałem jazzowego kwartetu Atom String Quartet.

Koncert „Wolności!” odbędzie się 16 września o godz. 18:00 na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone