Zamknij

Policyjny pościg za pędzącym oplem. Przewoził narkotyki

11:23, 13.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci z golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki” w wyniku akcji pościgowej zatrzymali kierującego osobowym oplem, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej w związku z przekroczoną prędkością. Okazało się, że 22-latek przewoził znaczną ilość narkotyków.

W minioną sobotę (10.03.2018) około godz. 21.00 w miejscowości Pluskowęsy na drodze krajowej nr 15 nie zatrzymał się do kontroli drogowej kierujący osobowym oplem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Policjanci podjęli pościg, używając dla ostrzeżenia uczestników ruchu drogowego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący oplem, podczas ucieczki, popełnił szereg wykroczeń, zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom, wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo, przez boczne okno pojazdu wyrzucił dwa pakunki. Policjanci po akcji pościgowej na odcinku 15 km, zatrzymali pojazd i wówczas wyszedł na jaw powód niezatrzymania się do kontroli. Okazało się, że 22-letni kierowca, mieszkaniec powiatu działdowskiego przewoził narkotyki. W pakunkach, których pozbył się w trakcie ucieczki było ponad 100 g amfetaminy oraz blisko 250 g marihuany. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- 22-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków z zamiarem ich dalszej sprzedaży oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokuratorskie śledztwo wyjaśni czy w chwili ucieczki mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków -  poinformowała asp. sztab.  Małgorzata Lipińska, p.o. oficera prasowego KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone