Zamknij

14-letni bydgoszczanin próbował zabić przypadkowo spotkanego mieszkańca

12:24, 01.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Za usiłowanie zabójstwa odpowiadać będzie 14-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Nastolatek w minioną sobotę w nocy napadł na dorosłego mężczyznę w centrum miasta i ugodził go nożem w plecy. Pokrzywdzony w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

W sobotę (28 lipca) przed godziną 1:00 w nocy w centrum Bydgoszczy został ugodzony nożem 44-letni mężczyzna w momencie, gdy znajdował się przy swoim samochodzie przy ulicy Ślusarskiej. Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszających o napadzie, którzy udzielali pomocy mężczyźnie, próbując tamować krwawienie. Policjanci dowiedzieli się, że sprawca podszedł od tyłu do 44-latka i ugodził go jakimś ostrym narzędziem w plecy. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili zapis z kamer miejskiego monitoringu. Okazało się, że brutalny napad został sfilmowany. W ten sposób mundurowi błyskawicznie uzyskali rysopis sprawcy. W rejon napadu zostały skierowane pobliskie patrole. Chwilę później na ulicy Sobieskiego patrol z bydgoskiego Szwederowa, jadąc nieoznakowanym radiowozem, zauważył opisywaną osobę. Mundurowi zablokowali mu drogę. Ten, na widok policjantów, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Ujętym sprawcą napadu okazał się 14-letni mieszkaniec centrum miasta, bardzo dobrze znany, wielokrotnie notowany za popełnianie czynów karalnych przez śródmiejskich funkcjonariuszy, nastolatek. Młodzieniec trafił do policyjnej izby dziecka. Był pijany, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, 28 lipca, śródmiejscy policjanci zawnioskowali do sądu rodzinnego  o wydanie postanowienia i wszczęcie postępowania w sprawie o usiłowanie zabójstwa. - Dodatkowo wnioskowali o umieszczenie 14-latka w schronisku dla nieletnich. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy wydał decyzję o umieszczeniu nastolatka w placówce na najbliższe trzy miesiące. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny - poinformował  kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Benard LorowskiBenard Lorowski

0 15

Pewno rozpoznał w facecie kodowca i jego polska krew zawrzała. W czasach PiS Bydgoszczanin, Bydgoszczaninowi, Bydgoszczaninem. 13:58, 01.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

głos aptekigłos apteki

6 0

Lorowski, czy ty masz jakiś zawód, hobby, ogródek, czy wiesz co to są książki, albo fotografia, może pomoc społeczna? albo piesek, spacery, pokochać kogoś? chodzi mi o pożyteczne spędzanie czasu, bez agresji i podłości, wciąż tu włazisz na forum, ponoć jesteś już emerytem, no to wstydź się, czas zmądrzeć i zniknąć z forum, co ci to daje? ulgę psychiczną? 12:11, 02.08.2018


EwaEwa

7 0

Bestia bardzo grozna nadaje się do odstrzału 16:10, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone