Zamknij

Bydgoscy policjanci pomogli dostarczyć serce na czas

12:44, 10.01.2019 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Bydgoscy policjanci przetransportowali "na sygnale"  ze szpitala na lotnisko serce do transplantacji.

Ten telefon od razu postawił na nogi dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Lekarz koordynator transplantacji serca i płuc ze szpitala w Zabrzu poprosił telefonicznie o pilotaż karetki z sercem i zespołem transplantologów. W ten sposób policjanci dowiedzieli się, że po godzinie 13.00 w jednym z bydgoskich szpitali dobiegnie końca operacja, podczas której zostanie pobrane serce do przeszczepu i w ciągu 3 godzin musi być dostarczone do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu celem wszczepienia innemu pacjentowi.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zgodnie z ustaleniami o godzinie 13.00 skierował do szpitala dwa radiowozy ruchu drogowego. Kiedy dobiegała końca operacja  okazało się, że karetka nie dotrze na czas. Wówczas policjanci w uzgodnieniu z dyżurnym podjęli decyzję o przewiezieniu zespołu lekarzy z sercem radiowozami. Kilka minut później, na sygnałach świetlnych i dźwiękowych,  dotarli na bydgoskie lotnisko, skąd serce z lekarzami odleciało  wojskowym samolotem CAS do Katowic, by finalnie trafić do pacjenta w szpitalu w Zabrzu.

- Dzięki zaangażowaniu, szybko podejmowanym przez policjantów i lekarzy decyzjom oraz sprawnej koordynacji cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Serce dotarło na czas do Zabrza i zostało wszczepione pacjentowi - poinformowała podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

akbakb

4 0

Co tu komentować? To normalne zachowanie i działanie. 13:17, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bydziabydzia

1 0

Brawo Policja 08:30, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz