Zamknij

Nocny pościg ulicami Bydgoszczy za nietrzeźwym kierowcą audi (VIDEO)

10:02, 20.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zrzut zdjęcia z filmu policji

Niemal jak w filmie akcji bydgoscy policjanci ścigali nietrzeźwego kierowcę audi w nocy 16 marca. Pościg zakończył się na ulicy Pomorskiej. Kierowca z podniesionymi rękoma opuszczał samochód, a policjanci w gotowości do strzału aresztowali nocnego rajdowca, który wiózł w samochodzie... siedmiu pasażerów, w tym jednego w bagażniku!

W sobotę (16 marca) w nocy policjanci z patrolu ruchu drogowego namierzyli na ulicy 3 Maja w Bydgoszczy samochód marki Audi, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy audi jeszcze bardziej przyspieszyło. Zaczął się pościg.

Policjanci powiadomili o pościgu dyżurnego, informując go na bieżąco o trasie ucieczki pojazdu. Uciekając, kierowca audi łamał przepisy ruchu drogowego. Wjechał pod prąd w Paderewskiego, a potem ulicą Chodkiewicza uciekał w kierunku Bocianowa. Na filmie widać, jak po przejechaniu skrzyżowania z Gdańską, samochód zniknął z pola widzenia. Pościgowi jednak nie umknął. Finał był taki, że uciekający za rogiem jednej z ulic wjechał na chodnik i wyłączył światła. Policjanci byli tam kilka sekund później i asekurując się bronią, wezwali kierowcę do opuszczenia samochodu.  Całe zdarzenie było rejestrowane policyjnym wideorejestratorem. Ostatecznie pościg zakończył się na ulicy Pomorskiej.

Kierowca audi został zatrzymany. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze siedmiu pasażerów, w tym jeden zamknięty w bagażniku. 19-letni kierowca został przebadany alkomatem. Okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i zholowali auto. Następnie przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia śledczy z bydgoskiego Śródmieścia przedstawili 19-latkowi zarzut kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to ostatnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Teraz mundurowi analizują zapis z wideorejestratora. 19-latek będzie odpowiadać za popełnione wykroczenia w trakcie ucieczki. Oprócz przewożenia osób w ilości przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, będzie odpowiadać również za szereg innych wykroczeń zarejestrowanych na nagraniu (między innymi wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, niestosowanie się do znaku STOP, nakaz jazdy w prawo, zakaz wjazdu).

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone