Zamknij

Rozbite dwa auta i uszkodzony budynek. Pijana matka odwoziła dzieci do szkoły

13:05, 15.10.2019 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski z ponad 2 promilami alkoholu we krwi odwoziła samochodem dwójkę dzieci do szkoły. Na skrzyżowaniu wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w prawidłowo jadące auto. Zostawiła rozbity samochód i pieszo odprowadziła dzieci do szkoły, by zdążyły przed dzwonkiem.

W poniedziałek rano (14 października) w centrum Brześcia Kujawskiego doszło do zderzenia dwóch opli. Jednym z nich jechała matka z dwójką dzieci, a drugim młody mężczyzna. W rezultacie wypadku dwa samochody zostały rozbite i uszkodzony został budynek, w który uderzył jeden z samochodów. Przybyli na miejsce policjanci zastali 18-letniego kierowcę opla. Matka z dziećmi zniknęła. Na poszukiwania zaginionych ruszył  kolejny patrol.

Funkcjonariusze ustalający przebieg wypadku na miejscu,  dotarli do nagrania z pobliskiej kamery sklepowej.  Na jego podstawie policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski. Kobieta wyjeżdżając z parkingu przed sklepem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 18-latkowi. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację.

Patrol poszukujący zbiegów z wypadku, odnalazł sprawcę kolizji. 31-latka oświadczyła, iż wiozła dwoje małych dzieci do szkoły, a po całym zdarzeniu nie chciała, by spóźniły się one na zajęcia. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy i przewieziono na komendę.

Mundurowi niezwłocznie udali się do wskazanej szkoły, gdzie ustalili, które dzieci brały udział w wypadku. Do maluchów w wieku 7 lat i 4 lata wezwano karetkę. Załoga pogotowia ratunkowego nie stwierdziła żadnych obrażeń. O wypadku poinformowany został także ojciec dzieci, który zobowiązał się do opieki nad nimi.

Pijana matka spędziła noc w policyjnym areszcie, a dziś funkcjonariusze postawili jej kilka zarzutów. Mieszkanka gminy Brześć Kujawski będzie się tłumaczyć przed sądem  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, mając obowiązek opieki nad nimi. - Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała st. sierż Anita Szefler-Ciupińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejska Policji we Włocławku.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz