Zamknij

Zderzenie aut cieżarowych na rondzie w Lipnie

12:04, 21.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Dziś (21.01.2020) około godziny 4.00 na krajowej "10" zderzyły się dwa auta ciężarowe.

W godzinach nocnych sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK-10 i DK-67 (skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i 3 Maja w Lipnie) jest wyłączona ze względu na zmniejszone nasilenie ruchu. Pulsujące żółte światło uczula jednak, by zwiększyć ostrożność, a znak „stop” ustawiony przed wjazdem na trasę nr 10, wyraźnie wskazuje jej pierwszeństwo przejazdu.

Kierujący ciężarowym DAF-em 24-latek nie zachował jednak ostrożności i nie upewniwszy się o możliwości przejazdu, wjechał z trasy podporządkowanej Rypin-Włocławek, na posiadającą pierwszeństwo przejazdu krajową "10", którą z kierunku Warszawa – Toruń poruszał się ciężarowy peugeot. Doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący partnerem 45-latek nie zdążył wyhamować i uderzył w bok ciężarówki.

Oboje kierujący nie odnieśli poważnych obrażeń.

- Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu działdowskiego kierującemu DAF-em. Za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym skierują przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu - poinformowała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.


Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone