Zamknij

Nocny rajd odurzonego alkoholem pirata drogowego zakończony dachowaniem

16:24, 29.05.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Dwóch policjantów z Inowrocławia i Turku w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena golfa. Nocny rajd odurzonego alkoholem pirata drogowego zakończył się wypadnięciem z drogi i dachowaniem.

W środę (27 maja) około godz. 23:00 w Anusinie (pow. radziejowski) sierżant Mateusz Manelski z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz policjant z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, będący w dniu wolnym od służby, zauważyli jadącego „wężykiem” volkswagena golfa. Obawy co do stanu kierowcy potwierdziły się, gdy auto uderzyło w stojące przy drodze donice z kwiatami. Mimo wyrządzonych szkód, kierowca ruszył w dalszą drogę przy wyłączonych światłach. Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli za tym autem. Po kilkuset przejechanych metrach kierowca volkswagena-widmo,  zjechał z drogi, uderzył w barierę ochronną i dachował.

Po chwili z samochodu wywlekł się mężczyzna, który rzucił się do ucieczki. Policjanci od razu go zatrzymali i wezwali służby ratownicze. Przybyły na miejsce policyjny patrol poddał zatrzymanego badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Alkomat pokazał, że 33-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego ma blisko 4 promile. Policjanci ustalili również, że 33-latek objęty jest sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i do tego w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - poinformował asp. szt. Marcin Krasucki z KPP w Radziejowie.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz