Zamknij

Nocny pościg, obława i schwytanie pirata drogowego. Dwa radiowozy uszkodzone

19:59, 04.07.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Do scen mrożących krew w żyłach doszło w nocy  z piątku (3 lipca) na sobotę (4 lipca) na autostradzie A1. Policjanci od Ciechocinka ścigali szalonego kierowcę BMW.  Drogowy pirat usidlony został we Włocławku. Czterech policjantów z niegroźnymi kontuzjami trafili do szpitala, a dwa radiowozy zostały uszkodzone.

W piątek (3 lipca) w Ciechocinku policjanci chcieli zatrzymać kierowcę BMW. Samochód poruszał się bez włączonych świateł. Prowadzący BMW zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe  i zaczął uciekać  w kierunku Włocławka. Po wjechaniu na drogę krajową nr 91 mundurowi z Aleksandrowa Kujawskiego powiadomili o pościgu policjantów z Włocławka.

Pościg kontynuowany był we Włocławku. Na ulicy Toruńskiej i Okrzei kierowca BMW jechał pod prąd. Uniknął blokady, skręcając na ul. Nowomiejską. Zablokowany został na ul. Południowej przez radiowóz z Włocławka. Kierowca BMW nie zatrzymał się  i uderzył w radiowóz. Cofając się, doprowadził do kolizji z innym policyjnym samochodem.

Mundurowi zatrzymali drogowego pirata, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Ciechocinka. Badanie trzeźwości wykazało, że był  trzeźwy, a pobrana krew wykaże, czy nie kierował on pod wpływem innych środków psychoaktywnych.  

Zderzenia z dwoma radiowozami spowodowały obrażenia u czterech policjantów, którzy przewiezieni zostali na badania do szpitala. Na szczęście uszkodzenia ciała,  jakich doznali funkcjonariusze nie zagrażały ich życiu i po wykonanych badaniach zostali oni zwolnieni do domu.

Natomiast 30-latek po badaniach w szpitalu trafił do policyjnej celi. - Teraz włocławscy policjanci zbierają materiał w sprawie wykorzystania przez kierowcę pojazdu do czynnej napaści na funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetnych i dźwiękowych. Po zakończeniu czynności mieszkaniec Ciechocinka zostanie doprowadzony do prokuratury i tam będzie się tłumaczył ze swojego zachowania. Policjanci  wnioskować będą o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania - informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku. 

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

KuzonKuzon

8 1

10 lat dla bandyty i pokrycie wszystkich szkód, nagłośnienie w mediach ,że idzie do *%#)!& może innych w bmw to utenpetuje. 10:25, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POPIERAM!POPIERAM!

5 1

Bandytów drogowych powinno się likwidować na miejscu! Po co Policja ma broń? Jak w USA, strzał wysyłający w zaświaty i drugi strzał w powietrze! Amen! 12:17, 05.07.2020


ObywatelObywatel

2 1

Raczej Policja wytworzyła to niebezpieczeństwo policja jest postrzegana negatywnie. Policjanci często goniąc za wszelką cenę obywatela doprowadzają do tragedii aby tylko pokazać władze nad ludem. Na autostradzie jeździ się szybko 22:13, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

0 1

Zasadnicze pytanie - po co bezsensownie gonili kogos po autostradzie? 15:53, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz