Zamknij
REKLAMA
08:37, 05.01.2021
Sprawę frankową można wygrać na dwa sposoby – bądź przez unieważnienie umowy w całości, bądź przez jej tzw. „odfrankowanie”. Na czym polega jedno i drugie rozwiązanie, jakie ma plusy i minusy oraz kto decyduje o tym czy umowa kredytu powinna być unieważniona czy odfrankowana?
2
17:58, 04.01.2021
Bydgoszcz to duże miasto, dlatego kierowcy mają możliwość zakupienia ubezpieczenia w każdy z dostępnych sposobów. Pytanie jednak, który z nich pozwala na najsprawniejsze znalezienie najtańszej oferty? Odpowiedzi poszukujemy w niniejszym tekście, rozważając zalety i wady wszystkich istniejących rozwiązań.
20:00, 30.12.2020
Nie powinno być zaskoczeniem stwierdzenie, że znaczna większość z nas lubi zmiany. Wiąże się to z przekształcaniem się na przestrzeni czasu gustem, coraz nowszymi trendami oraz możliwościami czy po prostu szybkim nudzeniem się. Nie omija to także wnętrz, w których mieszkamy. Chętnie raz na jakiś czas je odświeżamy i właśnie w taki sposób tchniemy w nie nowe życie. Nie zawsze konieczne są wielkie remonty, które wiążą się z odmalowywaniem ścian czy wymianą mebli. Zamiast tego, można zrobić to w znacznie prostszy sposób, czyli zmienić akcesoria.
16:00, 30.12.2020
Wraz z końcem starego, a nadejściem nowego roku, tworzymy listę postanowień do zrealizowania. Niezwykle często znajduje się na niej zrzucenie kilku kilogramów, regularne uprawianie sportu czy rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. I właśnie tym ostatnim zajmiemy się dzisiaj.
1
12:00, 30.12.2020
Zasady rozliczania czasu pracy osób zatrudnionych w firmie są regulowane przepisami prawnymi. Ma to oczywiście związek z zachowaniem odpowiednich norm, a więc brakiem nadmiernego przedłużania czasu pracy i, przede wszystkim, wypłaceniem stosowanego wynagrodzenia. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas rozliczeń czasu pracy.
12:00, 30.12.2020
Szkoła uczy nas wielu przydatnych umiejętności, a pracujący w niej nauczyciele przekazują wiedzę z wielu dziedzin. Niejednokrotnie to właśnie tam rodzi się nasza pasja i znajdujemy motywację do jej rozwijania. Niestety, zazwyczaj podstawa programowa nie zawiera treści, które wpisują się w te zainteresowania. Jest to moment, w którym szczególnie warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe. Dzięki temu nie tylko będzie mogło poszerzać swoją wiedzę również z tych przedmiotów, które nie są realizowane. Mogą być to przykładowo lekcje gry na instrumencie, balet czy jakiś sport. Jednak to tylko pierwsza z wielu korzyści. Jakie są pozostałe?
17:00, 28.12.2020
Pożyczki pozabankowe przez internet to szybki i ogólnodostępny sposób na łatwe pozyskanie niezbędnych pieniędzy. Ale każdą decyzję, szczególnie taką, która może wpędzić nas w kłopoty, warto dogłębnie przemyśleć. Nawet gdy zależy nam na czasie, możemy skorzystać z porównywarki pożyczek i znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Musimy pamiętać, że również pieniądze pozyskane w tak przyjazny i łatwy sposób, wkrótce trzeba będzie zwrócić. Czy na pewno nas na to stać? Czy na pewno dokonujemy właściwego wyboru? A może z niewiedzy pozwalamy się naciągnąć na ofertę firmy, która proponuje niekorzystne dla nas warunki?
08:13, 21.12.2020
Minął tydzień od dnia podania do publicznej wiadomości stanowiska KNF w sprawie kredytów frankowych, tj. wyjścia z propozycją przekształcenia tych umów w tradycyjne kredyty złotowe oprocentowane na stopie WIBOR. Wypowiedziało się już w tej kwestii wiele osób i instytucji jednak faktycznie jesteśmy ciągle w punkcie wyjścia. Obecnie dalsze działania zależą od zarządów banków. Pytanie czy zdecydują się one na wyjście z propozycją ugodową do swoich klientów. Potem pojawi się pytanie – czy owi klienci zaproponowane ugody zaakceptują.
11:03, 17.12.2020
Urząd Skarbowy to placówka, z którą w mniejszym lub w większym stopniu ma do czynienia każdy obywatel. Dlatego przed wizytą warto bliżej przyjrzeć się temu, w jaki sposób jednostka ta funkcjonuje. Mieszkasz w tej stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, która znajduje się nad rzeką Brdą. Sprawdź, jakie urzędy skarbowe działają w Bydgoszczy.
12:33, 15.12.2020
Problemy finansowe dotyczą setek tysięcy osób w całej Polsce, z których część mieszka w Bydgoszczy. Ponieważ nasiliły się jeszcze bardziej ze względu na rządowe restrykcje wprowadzone w związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa, pomocy poszukuje coraz więcej ludzi. Gdzie i jak jej szukać w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.
2
18:15, 11.12.2020
Policyjny pościg za uciekającym fiatem 34-letnim bydgoszczaninem zakończył się na ogrodzeniu. Feralny kierowca miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz będzie miał trzeci zakaz?
23:58, 10.12.2020
Ogień stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń, które może doprowadzić do straty mienia. Pożar najczęściej spowodowany jest nieostrożnością oraz zdarzeniami losowymi, które ciężko przewidzieć. Ubezpieczenie mieszkania od ognia jest więc najlepszym rozwiązaniem, aby uchronić się od skutków działania ognia i zagwarantować sobie dostanie odszkodowania za wyrządzone szkody. Co warto wiedzieć o takiej polisie?
00:01, 01.12.2020
Proces sądowego unieważnienia umowy kredytu frankowego trwa zazwyczaj kilka lat. Do tej pory sąd zastanawiał się nad wieloma kwestiami prawnymi, przesłuchiwał kredytobiorców, świadków, a w przypadku odfrankowania powoływał dowód z opinii biegłego. A co jeśli doczekaliśmy się czasu, kiedy umowy będą unieważniane na jednej rozprawie albo nawet bez przeprowadzenia żadnej rozprawy?
11:15, 24.11.2020
Mieszkania w bloku na ogół nie są tak rozległe metrażowo, jak domy wolnostojące. Mimo wszystko w większości mieszkań decydujemy się na wygospodarowanie chociaż małej powierzchni na centralny pokój, czyli salon, który jest miejscem wspólnych spotkań, rozrywki i relaksu. Jak jednak urządzić niewielki salon, aby wyglądał ładnie, a przy tym był wysoce funkcjonalny?
10:11, 23.10.2020
Mata do jogi jest podstawowym elementem wyposażenia każdej osoby, praktykującej tą aktywność fizyczną. Jest to przedmiot bardzo praktyczny i ułatwiający relaks. Mata daje przestrzeń, na której ćwiczący powinien czuć się przede wszystkim komfortowo. Wybór materiału jest sprawę subiektywną, wszystko zależy od indywidualnych wymagań jej przyszłego użytkownika.